Polplast tworzy nowe miejsca pracy

Polplast tworzy nowe miejsca pracy
Tak wyglądać będzie nowa fabryka Polplastu. Znajdzie w niej pracę około 40 osób

Na Dolnym Przedmieściu powstaje fabryka myślenickiej firmy Polplast. - Będziemy potrzebować około 35 - 40 osób do pracy – zapowiada Marcin Wysocki, dyrektor generalny.

W sąsiedztwie fabryki Cooper Automotiv Polska, najpóźniej w marcu 2009 roku stanie hala produkcyjna, montażowa i część biurowa o łącznej powierzchni 7000 m.kw. Budowa fabryki ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, natomiast chętni do pracy mogą zgłaszać się już teraz.

- Będziemy potrzebować od 35 do 40 osób. Głównie do pracy przy linii montażowej. Zajmujemy się m.in. produkcją lusterek samochodowych i tego typu prace wykonywać mają nowo zatrudnieni – mówi Marcin Wysocki, dyrektor generalny Polplast Polska sp. z o.o.

Co ciekawe, firma nie stawia żadnych specjalnych wymagań. To szansa dla osób długo pozostających bez pracy. Zwłaszcza oni powinni szukać szczęścia w Poloplaście. - Dla nas liczy się, aby te osoby miały ochotę do pracy i nie miały dwóch lewych rąk. Mówiąc o tym, myślę o sprawności manualnej. Poza tym nie mamy żadnych specyficznych wymagań – dodaje Marcin Wysocki.

Na jakie pieniądze mogą liczyć ci, którzy zgłoszą się do myślenickiego zakładu? W firmie unika się podawania konkretnych kwot, ale pewne jest, że płace utrzymywać się będą na lokalnym poziomie. Aby dostać pracę w Polplaście wystarczy przyjść do jego siedziby (ul. Słowackiego 98), wypełnić kwestionariusz osobowy i czekać na oddzew ze strony firmy. A ten powinien nastąpić jak najszybciej, ponieważ pod koniec lipca na Słowackiego trafi linia montażowa, która po zakończeniu budowy zostanie przeniesiona do nowej siedziby. Jednak do jej obsługi ludzie potrzebni są już teraz…

Firma Polplast została utworzona w 2000 roku przez francuską firmę Sogaplast. Pierwsze trzy lata działała w Stróży. W roku 2003 została przeniesiona do Myślenic. W kwietniu 2006 roku założyciela Polplastu – firmę Sogaplast przejęła francuska grupa GMD. Od tego czasu myślenicka firma stała się jedynym oddziałem grupy GMD z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych poza granicami Francji.

Klienci Polplastu to przede wszystkim przedstawiciele branży samochodowej, elektrotechnicznej i telefonii. W Myślenicach powstawały podzespoły dla takich firm jak Reanult, Peugeot/Citroen, Alcatel, czy Schneider Electric.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)