Ponad 16 tysięcy złotych dla chorych dzieci

Ponad 16 tysięcy złotych dla chorych dzieci

Od lat dają chorym dzieciom szanse na godne życie. Zbiórka charytatywna stowarzyszenia „Lubień Pomocny” znów zakończyła się sukcesem. Zebrane pieniądze w najbliższym czasie trafią do potrzebujących

„Lubień Pomocny” jak co roku zorganizował w ostatnią niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia akcję charytatywną. Jej cel od początku istnienia stowarzyszenia się nie zmienia. Pozyskane pieniądze mają pomóc przewlekle chorym dzieciom z Lubnia. - Angażowanie i mobilizacja lokalnej społeczności ma dla nas ogromne znaczenie i tak naprawdę jest jednym z naszych głównych celów. Bardzo cieszy nas rosnące poczucie empatii i zacieśniające się więzy wspólnoty – przyznaje Anna Rapacz, organizatorka akcji i założycielka stowarzyszenia.

Akcja tradycyjnie odbyła się pod kościołem parafialnym w Lubniu. Kwestujących nie zabrakło również pod kaplicą w lubieńskim przysiółku Smugawa. Wolontariusze (których podczas tej edycji było około trzydziestu) za okazane dobro wręczali ofiarodawcom przygotowane przez siebie podarki. Wśród nich znalazły się paczuszki z miniaturowymi choinkami i siankiem oraz ciasteczka.

O zebranej kwocie dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu. W puszkach wolontariuszy znalazło się 16 439 złotych. Nie jest to rekordowa suma, ale i tak kilkakrotnie wyższa, niż podczas pierwszych edycji akcji. Pieniądze trafią do potrzebujących w przeciągu kilku tygodni. W tym roku obdarowanych zostanie osiemnaścioro dzieci.

„Lubień Pomocny” od siedmiu lat regularnie aktywizuje mieszkańców miejscowości. Przedświąteczna zbiórka nie jest ich jedyną inicjatywą. Stowarzyszenie organizuje też przez cały rok kursy pierwszej pomocy, wydarzenia patriotyczne czy akcje niesienia pomocy osobom samotnym. - Nawet małe akcje wymagają ogromnego wysiłku i wielu godzin przygotowań, ale radość i spełnienie po udanym wydarzeniu i możliwość pomocy jest wielka. Wsparcie i życzliwość okazywana przez lokalną społeczność czyni te przedsięwzięcia jeszcze piękniejszymi i istotniejszymi – mówi Anna Rapacz.

Adrian Burtan Adrian Burtan Autor artykułu

Pasjonat mediów, bloger, wielbiciel historii i sportu, który inspiracji szuka podczas rozmów i obserwacji ludzi (WYDARZENIA).