Ponad 60 tys. zł na książki dla szkół

Ponad 60 tys. zł na książki dla szkół
Do biblioteki w Szkole Podstawowej w Trzemeśni trafi w sumie 15 tys. zł; dofinansowanie cieszy zarówno nauczycieli, jak i uczniów, bo dzięki tym funduszom w bibliotece pojawią się nie tylko nowe lektury, ale też popularne nowości wydawnicze Fot. Fot: archiwum SP w Trzemeśni

O nowe wydawnictwa wzbogaci się dziesięć bibliotek szkolnych naszej gminy dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dzięki dotacji nowe książki będą mogły zakupić szkoły podstawowe w Trzemeśni, Krzyszkowicach i Jaworniku (po 12 tys. zł) oraz w Zawadzie, Polance, Zasani, Osieczanach, Porębie, Drogini i nr 5 w Myślenicach (po 4 tys. zł). Już niebawem, po podpisaniu umowy przez wojewodę, środki te trafią do szkół. Dodatkowo, gmina rozdzieli wkład własny do dotacji w wysokości 16 tys. zł.

Wojewódzkie Fundusze na książki gmina Myślenice otrzymała też dwa lata temu. Wówczas środki (ponad 80 tys. zł) przeznaczone zostały na potrzeby biblioteczne dwunastu placówek: sz...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 68%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).