Burmistrz w porozumieniu ze starostą: "Nie możemy dłużej czekać. Przystępujemy do projektowania"

Burmistrz w porozumieniu ze starostą: "Nie możemy dłużej czekać. Przystępujemy do projektowania"
Fot. Piotr Jagniewski

Burmistrz Maciej Ostrowski podpisał porozumienie ze starostą Józefem Tomalem w sprawie prac związanych z budową bezkolizyjnego przejazdu w Krzyszkowicach. - Nie możemy dłużej czekać. Przystępujemy do projektowania - mówią samorządowcy

artykuł aktualizowany

Do czerwca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zobowiązała się przedstawić swoją koncepcję budowy przejazdu podziemnego pod Zakopianką w Krzyszkowicach.

- Czekaliśmy do końca wakacji i w dalszym ciągu koncepcji nie ma. Dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie porozumienia o współpracy i przystępujemy do projektowania przejazdu według koncepcji przedstawionej rok temu mieszkańcom Krzyszkowic - mówi Maciej Ostrowski.

Samorządowcy liczą na to, że zawarte porozumienie zmobilizuje GDDKiA do wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance.

Skrzyżowanie Drogi Krajowej nr 7 (Zakopianki) z drogą powiatową i prywatną w Krzyszkowicach można zaliczyć do jednych z najbardziej niebezpiecznych na odcinku Myślenice-Kraków. To jedno z 15 miejsc na terenie gminy Myślenice przecinające obie nitki Zakopianki. Każdego dnia przejeżdża tędy od 20 do 30 tys. samochodów, natomiast 3500 korzysta z drogi powiatowej prowadzącej do centrum Krzyszkowic oraz zjazdu do pobliskiej restauracji i jego przedłużenia w kierunku osiedla domów jednorodzinnych.

Kierowcy wyjeżdżający z drogi powiatowej mają problem z włączeniem się do ruchu, jaki panuje na Zakopiance, a jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów w tym miejscu, jest skręt w lewo (jadąc z centrum Krzyszkowic) i przejazd na drugą nitkę (w kierunku Myślenic). Po jednym ze spotkań z mieszkańcami Krzyszkowic  GDDKiA przeprowadziła m.in. korektę skrzyżowania i wybudwała chodniki w kierunku przystanków.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)