Postawili się liderowi

Postawili się liderowi

Mało bramek, ale na pewno nie emocji dostarczyli publiczności młodzi handballiści UKS Jedynka grając u siebie z liderem z Chrzanowa

UKS Jedynka Myślenice – UMKS PMOS Chrzanów 10:13 (6:6)
UKS Jedynka: Piwowarczyk, Pitala – E. Bała, Bałucki 2, Bujas, Chmielarczyk 1, Dyczkowski 4, Grabski, Kopera, Kowalcze 1, Kuc, Małota, Paula, Łatas 2, Łypik.

W nietypowym środowym terminie rozgrywany awansem mecz myśleniczan przyciągnął na trybuny wielu kibiców, którzy nie żałowali tego przedpołudnia. Lider z Chrzanowa to drużyna, która dosyć wysoko pokonała Jedynkę na własnym boisku i podobnie jak kilka innych zespołów z tej klasy rozgrywkowej zawodnicy z Chrzanowa mają dużo dłuższy staż treningowy liczony w latach, a także godzinach zajęć.

Pokolenie graczy, którzy obecnie występują w myślenickim zespole w kategorii młodzików to tak utalentowana generacja, że nie można ich skreślać nawet w starciach z dużo bardziej renomowanymi firmami. Tak było i tym razem. Zawodnicy Jedynki pokazali charakter i niemałe umiejętności, a mecz przez większość czasu oscylował wokół remisu.

Czego zabrakło żeby pokonać znakomitego rywala? Przede wszystkim skuteczności i zimnej krwi przy rozgrywaniu akcji i tego, aby zaczęła strzelać chociaż jedna z trzech armat tej drużyny, bo najbardziej zaskakującym aspektem tego meczu był fakt, że myśleniczanie z Chrzanowem grali jak równy z równym, mimo że Eliasz Bała, Jakub Kowalcze i Robert Chmielarczyk razem strzelili zaledwie 2 gole, co w poprzednich meczach z łatwością czynili w pojedynkę i na ogół nie potrzebowali do tego więcej niż 20 minut.

Tym razem za najbardziej wartościowego zawodnika meczu można by uznać Rafała Piwowarczyka, który bronił wprost rewelacyjnie. W tej drużynie potencjał talentu jest jednak taki, że w każdym spotkaniu można się spodziewać jakiegoś nowego bohatera.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).