Festiwal lata

Powiat finansuje - szpital remontuje

Region 5 czerwca 2018 Wydanie 19/2018
Powiat finansuje - szpital remontuje

Za sprawą Powiatu Myślenickiego, w myślenickim szpitalu ruszają dwa z trzech dużych remontów zaplanowanych na ten rok. Prace na chirurgii już trwają

- Umowa pomiędzy wykonawcą a dyrekcją szpitala została podpisana już w kwietniu. Jej kwota opiewa na ponad 2,5 miliona złotych z budżetu Powiatu Myślenickiego - tłumaczy starosta Józef Tomal. Z kolei pod koniec maja dyrektor Adam Styczeń podpisał kolejną umowę na kwotę prawie 2,9 mln złotych na modernizację Oddziału Zakaźnego.

- Wyremontujemy sale, zmodernizowane zostaną wszystkie podłącza i sieci. To będzie nowoczesny oddział zapewniający komfort leczenia pacjentów - mówi dyrektor. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oddział zakaźny myślenickiego szpitala obsługuje również pacjentów z innych, przyległych powiatów, m.in.: nowotarskiego, tatrzańskiego czy limanowskiego, ponieważ w tamtych szpitalach powiatowych nie funkcjonują oddziały zakaźne.

- Remonty wprowadzą pewne trudności w działaniu samego szpitala. Jednak musimy ten krótki okres przetrwać, remonty skończymy jeszcze w tym roku, by później móc leczyć w naprawdę dobrych warunkach - mówi Józef Tomal. Powiat złożył wniosek do wojewody małopolskiego o pomoc w dofinansowaniu tej inwestycji z rezerwy budżetu państwa. - Te pieniądze obiecała nam strona rządowa i myślenicki poseł z partii rządzącej. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa - dodaje.

Trzecią planowaną inwestycją jest remont, przebudowa i wyposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralnej Sterylizatorni. Budżet tej inwestycji to ponad 9 mln złotych. Większość pokryją fundusze unijne przeznaczone na ten cel przez marszałka województwa.

WSPiFE