Powiatowe obchody święta policji

Powiatowe obchody święta policji
Powiatowe obchody święta policji Fot. Piotr Jagniewski

W 94. rocznicę powołania, podczas powiatowych obchodów święta policji, 56 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie

Ceremonia została połączona z wręczeniem odznaczeń oraz aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe. W wystąpieniu inauguracyjnym komendant mł. insp. Artur Święch dziękował policjantom i pracownikom komendy oraz komisariatu za trud włożony w codzienną służbę, pracę, za dobre jej efekty, podkreślając wartość wsparcia jakie myśleniccy i dobczyccy funkcjonariusze otrzymali od samorządów.

Awansowanych na wyższe stopnie służbowe zostało 56 funkcjonariuszy z KPP Myślenice i KP Dobczyce. Listę promowanych otworzył Robert Biela - I z-ca komendanta w Myślenicach, nadzorujący pion prewencji, który został mianowany w korpusie oficerów starszych na stopień młodszego inspektora policji. W korpusie oficerów miały miejsce 2 awanse, w korpusie aspirantów 25, a wśród podoficerów 28. Wśród mianowanych na wyższe stopnie policyjne znalazło się 10 policjantek.

W trakcie obchodów pożegnano mł. insp. Jerzego Grońskiego, dotychczasowego zastępcę komendanta policji w Myślenicach (pion kryminalny), który rozpoczął służbę na podobnym stanowisku w innej jednostce policji w Małopolsce. Burmistrz Maciej Ostrowski otrzymał z rąk zastępcy szefa małopolskich policjantów złoty medal „Za zasługi dla policji”, a mł. insp. Artura Święcha uhonorowano odznaką LOK za współpracę z klasą mundurową ZS im. ks. prof. Józefa Tischnera w Dobczycach.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)