Powstaje sala gimnastyczna w Trzemeśni

28 stycznia 2010 Wydanie 4/2010
Powstaje sala gimnastyczna w Trzemeśni
Powstaje sala gimnastyczna w Trzemeśni

Przy Gimnazjum w Trzemeśni powstaje nowoczesna sala sportowa. Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom szkoły, ale także całej lokalnej społeczności. Sala, to wyjątkowy obiekt – nie tylko ze względu na pierwszą taką salę w Trzemeśni, ale z uwagi na ciekawy projekt architektoniczny i zastosowane elementy wykończeniowe.

- Bardzo się cieszę z nowej sali. To potrzebne naszej szkole i uczniom miejsce. Jestem przekonany, że sala będzie dobrze służyć całej lokalnej społeczności – wyjaśnia Andrzej Jasek dyrektor Gimnazjum w Trzemeśni.

Budowa sali gimnastycznej w Trzemeśni daje możliwość większej integracji społecznej poprzez organizację zajęć nie tylko sportowych, ale także spotkań towarzyskich czy imprez integracyjnych dla mieszkańców. Inwestycja obejmie rozbudowę szkoły o wspomniany budynek sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną oraz placem manewrowym o powierzchni 400 m2. Budynek będzie jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, składający się z dwóch części funkcjonalnych: części szatniowo – sanitarnej i sali sportowej. Obiekt będzie połączony w sposób bezpośredni z istniejącym budynkiem szkoły łącznikiem z korytarzem. W części szatniowo-sanitarnej zostaną wydzielone dwa węzły szatniowe dla chłopców i dziewcząt, które będą wyposażone w szafki na odzież, natryski i wc. Ponadto zaprojektowano jeden sanitariat przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cały zespół szatniowy został przystosowany do potrzeb 60 uczniów.

- Jestem bardzo zadowolony z zastosowanych rozwiązań wykończeniowych. Z zewnątrz sala wygląda bardzo ładnie. To nietypowy projekt. Cieszy, że obiekt nie jest taki sam, jak inne sale – mówi burmistrz Maciej Ostrowski.

Budowa sali została zgłoszona do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli uda się przejść pozytywnie weryfikację konkursową, to wówczas część kosztów budowy zostanie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

GSI