Powyborcze echa

30 listopada 2010 Wydanie 46/2010

Senator Stanisław Bisztyga

Wyniki wyborów w Myślenicach nie były dla mnie zaskoczeniem. Serdecznie gratuluję Panu Burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu. Wygląda na to, że mieszkańcy potrafili wznieść się ponad wyborcze emocje i rzetelnie ocenili zmiany, jakie dokonały się w naszym pięknym mieście. A przecież jest się z czego cieszyć-wymienię choćby halę sportową, Orlika, kanalizację gminy w ramach programu „Czysta woda dla Krakowa”, czy ostatnio rozpoczęte inwestycje na terenie byłego dworca PKS i Zakład Zagospodarowania Odpadów w Borzęcie. Jestem przekonany, że w trakcie rozpoczynającej się kadencji powstanie na Zarabiu hotel, który wraz z halą sportową stworzy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia.

Życzenia, jakie mam dla Pana Burmistrza to, oprócz zdrowia, zapału i dobrych współpracowników, otwarcie na wszystkie środowiska. Nawet te, które zgłaszały uwagi krytyczne, oczywiście jeśli robiły to w cywilizowany sposób. Wszystko to dla dobra naszej lokalnej społeczności i naszych kochanych Myślenic.

Jeśli chodzi o wybory do Rady Powiatu-pokazały one, że warto tworzyć silne listy, a nie mnożyć lokalne komitety wyborcze. Pokazały również, że ważny jest wynik wyborów, ale jeszcze ważniejsza zdolność koalicyjna, umiejętność prowadzenia negocjacji i zjednywania sojuszników. Jestem przekonany, że zarówno w powiecie, jak i w gminie wypracowane rozwiązania i kompromisy będą dobre dla mieszkańców Ziemi Myślenickiej.

Nowowybranym radnym wszystkich szczebli serdecznie gratuluję i życzę, aby odnaleźli swoje miejsce w samorządzie i byli w nim sprawni i skuteczni. Życzę również, aby byli blisko ludzi, wsłuchiwali się w ich głos, starali się pomagać w rozwiązaniu bieżących problemów, a na koniec kadencji usłyszeli od swoich wyborców-„To jest nasz radny, zagłosujemy na niego jeszcze raz!”

Tego samego życzę też Wójtom, Burmistrzom, Staroście, a także parlamentarzystom. Głęboko wierzę, że w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności nie będzie żadnych podziałów i wszyscy, bez względu na polityczne sympatie będą mówili jednym głosem.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udział w wyborach. Frekwencja w większości gmin naszego powiatu była wyższa od ogólnej krajowej. To cieszy, ale sądzę, że może być jeszcze lepiej. Dziękuję również tym Mieszkańcom, którzy głosowali na kandydatów Platformy Obywatelskiej. Osiągnięty wynik to nasz wspólny sukces, ze swej strony zrobię wszystko aby tego zaufania nie zawieść.

 

Poseł Marek Łatas

Tegoroczna kampania wyborcza przebiegała dosyć spokojnie, bez zakłóceń. Cieszy przede wszystkim fakt, że w trakcie kampanii udało się zorganizować na terenie powiatu myślenickiego spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz wiceprezesem Zbigniewem Ziobro. Patrząc na przebieg kampanii plakatowej na terenie Miasta i Gminy Myślenice wydaje się, że zbyt mało było punktów umożliwiających rozwieszanie plakatów.

Z pewnością cieszy fakt, że kandydaci na burmistrza Myślenic, Sułkowic i kandydat na wójta Gminy Pcim popierani przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymali dobre wyniki wyborcze. Wydaje się, że kontrkandydaci na burmistrzów, a w przypadku wójta Daniela Obajtka – opozycja, sprowadzili swoją kampanię tylko do negacji działań obecnych włodarzy, nie dając jasnych i precyzyjnych rozwiązań dotyczących sprawowania władzy przez następne cztery lata. Wyrażam nadzieję, że w II turze wyborów na terenie gminy Tokarnia mandat wójta również zdobędzie nasz kandydat – Władysław Piaściak.

W naszym okręgu wyborczym do Sejmiku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 4 mandaty, natomiast Platforma Obywatelska 3. Jesteśmy dumni, że nasz kandydat Jarosław Szlachetka otrzymał ponad 25 tys głosów.

Wyniki kandydatów do Powiatu z list Prawa i Sprawiedliwości to ogromny sukces – wyborcy wybrali aż 10 radnych powiatu z list KW Prawo i Sprawiedliwość (w tym znacznie ponad 1000 głosów Krzysztofa Halka i Bolesława Pajki oraz blisko 1000 głosów Kazimierza Panusia) – to dwakroć więcej niż KW Forum Ziemi Myślenickiej obecnego starosty Józefa Tomala (5 mandatów), dwa i pół razy więcej niż KW Platforma Obywatelska (4 mandaty).

W Radzie Miejskiej uzyskaliśmy 6 mandatów – tyle samo ile KW Wyborców Macieja Ostrowskiego, co również można uznać za sukces wyborczy. Mamy nadzieję, że wspólnie utworzymy koalicję.

W naszym komitecie wyborczym zarówno w powiecie jak i w gminie Myślenice są również nowi radni, którzy po raz pierwszy weszli do rad. Z pewnością będą stanowić wzmocnienie dla radnych poprzedniej kadencji. Świeże spojrzenie na funkcjonowanie powiatu i gminy poparte doświadczeniem zawsze daje pewność na lepsze i skuteczniejsze działania dla dobra lokalnej społeczności. Należy podkreślić, że radni poprzedniej kadencji, jak i Ci, którzy po raz pierwszy będą pełnić tę funkcję posiadają doświadczenie zawodowe, które zapewne przedłoży się na efektywniejsze zarządzanie.

Na zakończenie w imieniu wszystkich radnych oraz członków Prawa i Sprawiedliwości pragnę podziękować mieszkańcom Powiatu Myślenickiego za oddanie swojego głosu na listy KW Prawa i Sprawiedliwości.