Poznajcie Klarę

Poznajcie Klarę
Fragmenty książki „Wielka księga Klary” czyta dzieciom uczestniczka zajęć w MOKiS Amelia Ambroży.

Mimo panującej pandemii Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu nie zapomina o swoich sympatykach. Stworzył dla nich Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury - cykl wirtualnych zajęć.

Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury działa od ponad miesiąca. - Ze względu na zawieszenie działalności twórczej instytucji kultury chcieliśmy w jakiś sposób podtrzymać relacje z uczestnikami naszych zajęć, widzami i

mimo trudnej sytuacji umożliwić im korzystanie z naszej oferty. Postanowiliśmy więc stworzyć alternatywę dla bezpośrednich spotkań - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS.

Jak wybucha wulkan?

Zajęcia online, prowadzone przez pracowników i instruktorów ośrodka oraz zapraszanych gości, odbywają się codziennie poprzez Facebooka MOKiS. Każdego ranka prezentowany jest szczegółowy harmonogram na dany dzień. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz starszych. Są to m.in. artystyczne warsztaty i konkursy, podcasty literackie, salony poezji, projekcje filmów czy porady kulinarne. Uczestnicy zajęć mogli już m.in. dowiedzieć się jak zrobić pamiętnik, wykonać tekturowy abażur do lampy, przygotować leniwe kluski, zobaczyć i wykonać doświadczenie wybuchu wulkanu oraz posłuchać książki „Wielka księga Klary”.

Piotr Szewczyk podkreśla, że wirtualna inicjatywa ośrodka cieszy się dużym zainteresowaniem. - Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy naszych okolic, ale też całej Małopolski czy nawet innych województw. Myślę, że gdy wznowimy działalność stacjonarną, to wybrane spotkania internetowe będą kontynuowane, jako uzupełnienie zajęć na żywo.

 

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).