Prawdziwy wysyp talentów

Prawdziwy wysyp talentów

Na deskach WDK Głogoczów swoje pierwsze kroki estradowe stawiała Natalia Hodurek, czy Andrzej Starowicz. Tegoroczna edycja dowiodła, że popularność konfrontacji nie maleje, a ilość ludzi utalentowanych muzycznie i plastycznie przybywa w postępie geometrycznym

„Szkolne Konfrontacje Muzyczne” oraz „Szkolne Konfrontacje Plastyczne” to dwie imprezy które w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbywały się już po raz czternasty. Na deskach WDK swoje pierwsze kroki estradowe stawiała chociażby Natalia Hodurek, czy Andrzej Starowicz. Tegoroczna edycja przekonała nas, że popularność konfrontacji nie maleje, a ilość ludzi utalentowanych muzycznie i plastycznie przyrasta wręcz w postępie geometrycznym.

W czasie rozdania nagród usłyszeliśmy 5 wokalistek i zarazem 5 indywidualności muzycznych o których śmiało możemy powiedzieć, że mają przed sobą bardzo ciekawe artystyczne perspektywy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Karoliny Nowak wykonującej arcytrudne „Eurydyki” znane z niezapomnianej interpretacji Anny German, czy też Oli Parszywki – młodej dziewczynki z niesamowicie dojrzałym głosem śpiewającej równie trudny utwór Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”.

Ale przecież podobać mogły się również występy Julii Pitali czy Anety Domareckiej. W konkursie muzycznym przyznano następujące nagrody: w kategorii klas od I – III (soliści) dwie I nagrody otrzymały: Amelia Sadowska z SP Bęczarka i Julia Pitala z SP Jawornik. Dwie II nagrody otrzymały: Karolina Łokcik z SP Bęczarka i Klaudia Wójcik z SP Droginia. dwie III nagrody otrzymały: Zofia Sołtysik z SP nr 5 w Myślenicach oraz Klaudia Wójcik i Agata Stopka z SP Droginia w kategorii klasy IV-VI soliści I nagroda: Aleksandra Parszywka z SP Bysina II nagroda: Zuzanna Szlachetka z SP Głogoczów w kategorii soliści klasy VII i oddziały gimnazjalne: I nagroda: Katarzyna Kasperek z SP nr 4 w Myślenicach oraz Karolina Nowak Szkoła Prywatna II nagroda: Natalia Łętocha z SP Bysina oraz Aneta Domarecka z SP nr 2 w Myślenicach. III nagroda: Karolina Ożóg z SP Krzyszkowice, Rafał Bajer Szkoła Prywatna, Kamil Szafraniec WDK Głogoczów. W kategorii zespoły 2-4 osób: I nagrody nie przyznano. II nagroda: Epifora SP nr 2 w Myślenicach oraz Izabela Bałucka i Dominika Węgrzecka z SP Osieczany

W „Szkolnych Konfrontacjach Plastycznych” I nagrodę zdobyła Oliwia Ficek z SP Krzyszkowice. II nagrodę otrzymały: Karolina Sopiak z SP Osieczany, Małgorzata Górszczak z SP Głogoczów, Oliwia Kurowska z SP Krzyszkowice. III nagrodę otrzymały: Magdalena Motyka Z SP Jawornik, Katarzyna Majewska z SP nr 2 w Myślenicach, Izabela Bałucka z SP Osieczany, Kacper Kwinta z SP Jawornik.

Wyróżnienie przypadło Katarzynie Soból z SP nr 4 w Myślenicach.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).