Premier Morawiecki na wigilii z seniorami w Myślenicach

Premier Morawiecki na wigilii z seniorami w Myślenicach
Fot. KPRM

Szef polskiego rządu premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w Myślenicach w spotkaniu wigilijnym z seniorami, gdzie razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką złożył życzenia świąteczno-noworoczne

- Bardzo serdecznie chciałbym życzyć Wam tego, by ważne były te dni, których jeszcze nie znacie, żeby były piękne, jak najpiękniejsze - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wigilii dla seniorów organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w budynku Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

W wydarzeniu wzięło udział 40 seniorów wraz z opiekunami z terenu Gminy Myślenice – było to jednocześnie pierwsze spotkanie zorganizowane przez MGOPS w sprawie powstających grup wsparcia dla potrzebujących seniorów oraz ich opiekunów. Wigilijne spotkanie od strony artystycznej urozmaiciły dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Myślenicach oraz dziecięca schola z Pcimia.

- Życzeniem Pana Premiera było, aby jego przyjazd był wizytą kameralną. Chciał wykorzystać swój pobyt w Myślenicach na indywidualne rozmowy z seniorami o ich potrzebach i marzeniach. Dla wszystkich uczestników przyjazd szefa rządu był niezapowiedzianą i miłą niespodzianką, która na pewno na długo zapadnie w pamięci. Dziękuję za obecność Pana Premiera i odpowiedź na moje zaproszenie – komentował wizytę Mateusza Morawieckiego w Myślenicach burmistrz Jarosław Szlachetka.

W trosce o osoby starsze Gmina Myślenice obecnie przygotowuje się do złożenia wniosku w ramach rządowego programu Dom Senior+. Ten program zakłada stworzenie stałej placówki dla codziennej aktywności seniorów, a dzisiaj na terenie gminy brakuje miejsca, gdzie osoby starsze mogą się integrować i wspólnie realizować swoje pasje.

Burmistrz Jarosław Szlachetka wykorzystał pobyt Premiera Morawieckiego, aby złożyć na jego ręce życzenia świąteczno-noworoczne oraz podziękować za dotychczasowe rządowe wsparcie dla inwestycji realizowanych na terenach ziemi myślenickiej. Między innymi za przekazanie w 2018 roku 2,4 mln złotych przeznaczonych na remont myślenickiego szpitala.