Prezent na Święta!

Region 3 grudnia 2019 Wydanie 45/2019
Prezent na Święta!

W związku ze zbliżającym się w 2020 r. jubileuszem 100-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice, zespół nagrał płytę jubileuszową.

Specjalnie na Boże Narodzenie w przeddzień jubileuszu 100-lecia powstania, muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice nagrali płytę z muzyką zawierającą przekrój swojej działalności od marszy po muzykę rozrywkową. Bezpłatna płyta będzie dostępna w siedzibie Gazety Myślenickiej od 9 do 20 grudnia po okazaniu papierowej wersji Gazety Myślenickiej, któregoś z wydań: nr 45 z dn. 4.12.2019 r., nr 46 z dn. 11.12.2019 r. oraz nr 47 z dn. 18.12.2019 r.

To prezent od myślenickiej orkiestry dętej oraz burmistrza Jarosława Szlachetki. Będzie to pierwsza płyta w swojej 100 letniej historii Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice. Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta i Gminy Myślenice.

Nagranie było również możliwe dzięki uprzejmości ks. Zdzisława Balona, który udostępnił salę Domu Katolickiego im. Ks. Prałata Józefa Bylicy w Myślenicach.

Na płycie usłyszymy 8 utworów, które orkiestra wykonuje na co dzień, ale również dzięki którym zajmowała czołowe miejsca na festiwalach w poprzednich latach. Dodatkowo razem z płytą dołączonna jest książeczka z rysem historycznym zespołu. We wrześniu przyszłego roku odbędą się główne uroczystości jubileuszowe, na które muzycy orkiestry już teraz serdecznie zapraszają!

Artur Góralik