Prezenty na jubileusz sprawili sobie sami

Sport 23 lipca 2019 Wydanie 27/2019
Prezenty na jubileusz sprawili sobie sami
Fot. z arch. KS Pcimianka

KS Pcimianka świętuje w tym roku jubileusz pół wieku istnienia. Tak się składa, że największe sukcesy klub odniósł właśnie teraz, a w roku jubileuszowym zapisał wiele znakomitych wyników.

Zaczęło się od halowych triumfów w zimowych mistrzostwach PPN Myślenice, co pokazało wszystkim, że obrany kilka lat temu kurs na młodzież daje oczekiwane wyniki. Zespół Pcimianki wygrał rywalizację Pro Junior System w IV lidze, dając największe szanse gry młodzieży i wychowankom ze wszystkich klubów czwartoligowych w Małopolsce. Zyskał na tym podwójnie, bo wychował sporą grupę zdolnej młodzieży i zyskał finansową premię od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na zakończenie sezonu 2018/2019 juniorzy Pcimianki wygrali barażową rywalizację z krakowską Szkołą Mistrzostwa Sportowego i po raz pierwszy w historii klubu zagrają w Małopolskiej Lidze Juniorów.

Te sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnej pracy zarządu, ofiarności sponsorów, przychylności władz gminy i pomysłu na prowadzenie klubu, w którym trenuje już około 200 zawodników niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. Z okazji jubileuszu rozegrano po raz pierwszy zawody o Puchar Wójta Gminy Pcim, poświęcono klubowy sztandar, a podczas uroczystej gali nagrodzono najwybitniejszych zawodników, działaczy i trenerów, dzięki którym Pcimianka jest czołowym klubem w Małopolsce.