Profesionalizm sprawdza się wszędzie

Sport 13 marca 2019 Wydanie 10/2019
Profesionalizm sprawdza się wszędzie

W tym sezonie Górki mają solidny zespół i są przykładem do naśladowania, a profesionalizmu w działaniu mogliby od tego klubu uczyć się nawet przedstawiciele wyższych lig.

W lutym 2018 roku zespół objął Wojciech Czajka. W klubie odpowiada za sprawy sportowe i najpierw Górki z łatwością obroniły miejsce w myślenickiej klasie A, a teraz, mówiąc po wojskowemu, zajęły odpowiednie przyczółki, by rozpocząć ofensywę ku wyższej klasie rozgrywkowej.

Sportowo jest więc cacy, ale klub to nie tylko drużyna. W Górkach wyszli z założenia, że czasy zmuszają do tego, by nie ograniczać życia klubu do treningu i meczu. Jeśli więc kibic nie może zobaczyć meczu, bo jest akurat w delegacji, to kilka chwil po zawodach dostanie możliwość zobaczenia swoich pupili na smartfonie lub inym nośniku, bo każdy mecz jest nagrywany, a wobec powyższego popisy futbolistów Górek można obejrzeć nawet podczas wyprawy na Madagaskar. Na klubowym profilu informacje rotowane są, jak w klubach ekstraklasy, klub buduje zaplecze, mocno rozwija się klubowa druga drużyna, pięknieje obiekt, a to z kolei skutkuje tym, że Górki mają największą frekwencję w klasie A.

- Staramy się robić wszystko na odpowiednim poziomie - mówi trener Wojciech Czajka. - Jest zaangażowanie ze strony piłkarzy i działaczy, które przekłada się na wyniki. Jeśli się nam uda, to spróbujemy powalczyć o awans w tym sezonie, a jak nie to w kolejnym.

Górki mają za sobą sześć meczów kontrolnych. Najpierw uległy Gościbi Sułkowice 0:2, potem wygrały kolejno z: Leńczani 6:1, Orłem Myślenice 4:3, Żarkiem Barwałd 3:1 i Wilgą Koźmice Wielkie 6:0.

Paweł Panuś