Program Maluch+ w Gminie Myślenice, wsparcie finansowe dla Żłobka

Gmina 23 czerwca 2020 Wydanie 23/2020
Program Maluch+
w Gminie Myślenice, wsparcie finansowe dla Żłobka

Gmina Myślenice otrzymała dotację z rządowego programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch +”. Dofinansowanie trafi do Żłobka Samorządowego w Myślenicach na funkcjonowanie miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Żłobek Samorządowy w Myślenicach otrzyma na ten rok dotację celową w wysokości 16 200 zł w ramach Modułu 2 programu „Maluch +” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki utworzonych z udziałem wcześniejszych edycji programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.

- Stworzenie dodatkowych miejsc w żłobku samorządowym to istotna sprawa dla rodziców najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Rządowy program „Maluch +” pozwolił na rozwój naszej jednostki dla najmłodszych dzieci, a zdajemy sobie sprawę, że mamy nie powinny się martwić o opiekę nad dzieckiem, gdy zdecydują się wrócić do pracy. Cieszę się, że pozyskujemy kolejne środki zewnętrzne także dla maluchów – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.