Przebudowa drogi w Głogoczowie

Przebudowa drogi
w Głogoczowie

Przebudowa drogi w Głogoczowie, to kolejna gminna inwestycja, której nie zatrzymała trudna sytuacja związana z epidemią koronawirusa.

Przypomnijmy, przekazanie terenu budowy wykonawcy nastąpiło w dniu 9.01.2020 r. Do dnia dzisiejszego wykonawca ukończył budowę kanalizacji opadowej wraz ze studniami rewizyjnymi. Wykonany został montaż krawężników, lewostronny na początkowym odcinku drogi oraz prawostronny na dalszych odcinkach inwestycji. W terminie do 10.04.2020 roku zakończono montaż krawężników, obecnie sukcesywnie układane są obrzeża chodnikowe oraz podbudowa tłuczniowa.

Częściowo w pomoc wykonawcom zaangażowała się również miejscowa jednostka straży pożarnej. Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na ścinkę, druhowie z głogoczowskiej OSP w ramach ćwiczeń, dokonali wycięcia drzew, kolidujących z przedmiotową inwestycją. Ta współpraca znacznie usprawniła prace i wpłynęła na ich przyspieszenie.

W czasie prac wykonywane są również inne niezbędne przy tego typu inwestycjach działania. Również i one wykonywane są we współpracy z innymi jednostkami. I tak na przykład: przy pomocy MZWiK wykonano czyszczenie zamulonych przepustów rurowych, co również było niezbędne dla dalszych prac.

Wszystkie prowadzone prace są wykonywane z zachowaniem należytych środków ostrożności i zaleceń sanitarnych. Oczywiście działania profilaktyczne, mające na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa, nie ułatwiają prac wykonawcom, ale najważniejsze, że przy sprawnej i odpowiedniej organizacji inwestycje są realizowane.

 

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Od września 2019 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.