Przed nami Myślenicki Festiwal Lata 2017

Zbliża się jedna z największych imprez w regionie. W ten weekend jako główne gwiazdy wystąpią Ewa Farna i ENEJ. Nie zabraknie również myślenickich brzmień, atrakcji dla dzieci i wielu imprez towarzyszących – sportowych i kulturalnych

Sobota

Święto miasta rozpocznie się w sobotnie popołudnie atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy i popisy karaoke. Po raz pierwszy w pobliżu sceny odbędzie się happening plastyczny, w trakcie którego dzieci będą mogły spróbować różnych technik malarskich. Następnie sceną zawładnie taniec akrobatyczny w wykonaniu Cheerleaderek z Akademii Tańca Lady Fitness. Jej uczestniczki biorą udział w licznych pokazach i konkursach.

Muzyczną część sobotniej imprezy rozpoczniemy koncertem lokalnego zespołu GRYPS. Natomiast w rockowe brzmienia przed główną gwiazdą wieczoru wprowadzi nas zespół ECHO, który aktywnie działa na lokalnej scenie rockowej od października 2013 r. O 20:30 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Ewy Farnej.

Dzień zakończy dyskoteka z DJ Wasylem, która potrwa do godz. 1:00 w nocy.

Niedziela

Również rozpocznie się zabawami dla dzieci. Najmłodsi myśleniczanie będą mogli aktywnie włączyć się w zabawy, dzięki animatorkom z Centrum Aktywnego Rozwoju FRAJDA, które poprowadzą zabawy i animacje ze sceny. Po raz pierwszy na myślenickiej scenie zaprezentuje się Iluzjonista Maciej Pęda, który może się pochwalić sporym dorobkiem artystycznym. Jest on m.in. wielokrotnym mistrzem Polski w sztuce iluzji scenicznej i mikroiluzji, występował w programach telewizyjnych. Jego wizytówką jest nadludzka zręczność, za którą nie nadąży nawet najbystrzejsze oko.

W tym dniu nie zabraknie również tańca – tym razem wszystkich porwie ZUMBA oraz tancerze z JDC Agency, którzy trenują pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta.

Zespół ALERGEN jako jeden z ciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock, rozgrzeje nas przed koncertem głównej atrakcji wieczoru, którą będzie występ rockowo-folkowego zespołu ENEJ.

Weekend zakończy plenerowa dyskoteka, która potrwa do godz. 24.

Na sportowo

Tradycyjnie poza wydarzeniami na głównej scenie na plaży trawiastej, na terenie miasta odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Amatorzy sportu będą mogli wziąć udział w turnieju tenisowym na kortach na Zarabiu lub rozegrać mecz siatkówki plażowej. O Puchar Burmistrza będzie można powalczyć w turnieju na strzelnicy sportowej.

Kulturalnie

W piątek 28 lipca Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Mickiewicza, zaprasza na imprezę pod tytułem „Malujemy nasze miasto” oraz rozstrzygnięcie konkursu „Fraszkowa gala”.

W Muzeum Niepodległości odbędą się dwa wernisaże. Wystawa rzeźb w drewnie Zdzisława Sudra z Łyczanki „Sielskie klimaty” oraz malarstwo Jolanty Czarneckiej pt. „Widok z bliska”.

Na scenie w parku przy ul. Jordana wystąpi Kapela Hanki Wojciak. Będzie nastrojowo i klimatycznie, ponieważ ten krakowski zespół gra muzykę z pogranicza folku, world music oraz piosenki autorskiej.

Piątkowy wieczór zakończy się na plaży trawiastej „Letnim Kinem Plenerowym”. Tym razem rozpocznie go wieczorynka „Minionki Rozrabiają” dla najmłodszych, a około 22 odbędą się dwa seanse dla starszych widzów, którzy obejrzą filmy „Nietykalni” oraz „Ze wszystkich sił”.