Przeżyli razem 50 lat...

Przeżyli razem 50 lat...
Jubilaci, organizatorzy oraz zaproszeni goście podczas spotkania z okazji 50. lecia pożycia małżeńsk

- Minęło 50 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu, od dnia w którym złączyliście swoje losy wstępując na wspólną drogę życia. Dzisiaj z dumą i satysfakcją możecie stwierdzić, że z obowiązków tych wywiązaliście się z honorem – do dostojnych Jubilatów mówił burmistrz Maciej Ostrowski

W hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu 17 października uroczystość 50 lat pożycia małżeńskiego – złote gody obchodziło 29 par z miasta i gminy Myślenice. Małżeńskie pary oraz zaproszonych gości witała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Myślenicach Ewa Dziadek. Uroczystość zaszczycili obecnością także posłanka Joanna Bobowska, poseł Marek Łatas, radny sejmiku wojewódzkiego Mieczysław Kęsek, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Grabowski, sekretarz gminy Bronisław Poradzisz.

Zwracając się do Jubilatów kierownik USC powiedziała m.in.: - Pytając o receptę na udany, długi związek z pewnością byłoby ich wiele, ale myślę, że najlepszą jest mieszanka wzajemnego szacunku, miłości, zaufania i cierpliwości, czyli tego wszystkiego, co państwo wzajemnie przyrzekaliście sobie 50 lat temu zawierając związek małżeński i co zaowocowało tak pięknym jubileuszem.

Dołączając się do życzeń i gratulacji burmistrz dodał: - To niezwykły i bardzo rzadki jubileusz – tym piękniejszy, że dający świadectwo iż dwoje ludzi może i to dosłownie spędzić ze sobą całe życie mimo wielu trudności jakie przynosi los i trwać w szczęściu oraz jedności rodziny.

Za trud i poświęcenie w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu i gratulacje złożyli także parlamentarzyści. Po dekoracji zdrowie Jubilatów uczczono toastem szampana i odśpiewano gromkie „Sto lat” z towarzyszeniem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, który następnie w pięknych, regionalnych strojach bawił zebranych śpiewem i tańcami regionalnymi.

Na koniec w imieniu Jubilatów burmistrzowi, kierownik USC oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wzruszającej uroczystości podziękowali Józef Piszczek i humorystycznym wierszem Halina Bzowska. Warto dodać, że w gminie Myślenice są 4 pary małżeńskie, które doczekały jubileuszu 65 lat swojego związku.

Prezentujemy listę szanownych Jubilatów: Aue Michał i Wiesława, Batko Edward i Ewa, Brózda Czesław i Zofia, Brózda Józef i Genowefa, Bzowski Józef i Halina, Chęciński Jerzy i Józefa, Dobosz Ryszard i Anna, Dziadek Władysław i Irena, Górka Antoni i Krystyna, Górka Tadeusz i Maria, Grochal Henryk i Władysława, Hudaszek Jan i Elżbieta, Kania Józef i Zofia, Kęsek Władysław i Henryka, Liszkiewicz Andrzej i Ewa, Łatas Kazimierz i Janina, Marzec Marian i Maria, Najder Józef i Danuta, Oleksy Ignacy i Maria, Piekarz Józef i Maria, Piszczek Józef i Władysława, Pniaczek Romuald i Zdzisława, Podmokły Jan i Józefa, Polewka Józef i Zofia, Rączka Alojzy i Maria, Szczotkowski Bronisław i Zofia, Święch Stanisław i Leokadia, Topa Antoni i Helena, Wątor Sylwester i Rozalia.

Stanisław Cichoń Stanisław Cichoń Autor artykułu

Jeden z założycieli Gazety Myślenickiej. W latach 2003-2014 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Był człowiekiem zarażającym nie tylko uśmiechem i entuzjazmem, ale i swoją pasją do rodziny, przyrody, edukacji, sportu i życia. Zmarł w nocy z 22 na 23 listopada 2014 roku.