KWW Jarosława Szlachetki

Puchar Polski Kadetów

Sport 10 marca 2020 Wydanie 10/2020

W turnieju o Puchar Polski Kadetów w zapasach – styl klasyczny - uczestniczyło 212 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej zakwalifikuje się do finału. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników. Byli to: Jan Mastela i Mikołaj Łętocha. Jan Mastela, nie zmieścił się w limicie kategorii wagowej do 80 kg i walczył w kat. wagowej do 92 kg.

Rozpoczął bardzo dobrze pokonując błyskawicznie Filipa Płatka z Piaseczna. Niestety w drugiej walce spotkał się z późniejszym złotym medalistą Erykiem Chanem z Warszawy, z którym przegrał na punkty i dodatkowo nabawił się kontuzji biodra. Przystąpił jednak do kolejnej walki z Karolem Staniewiczem z Raciborza i pomimo dobrego początku przegrał na punkty. Dzięki dużej zdobyczy punktowej zajął 11 miejsce, które na tą chwilę gwarantuje awans do OOM. Mikołaj Łętocha walczący w najliczniejszej kategorii wagowej do 60 kg po raz kolejny natrafił na bardzo silnych przeciwników Daniela Ziobro nią z Dębicy i Isa Kathajewa z Białegostoku, z którymi przegrał zajmując miejsce w 3 dziesiątce. Pomimo przegranej pokazał, że potrafi walczyć i szczególnie w drugiej walce był bliski sprawienia niespodzianki.

W zawodach uczestniczył również trzeci z reprezentantów woj. małopolskiego Dariusz Korczyński z Gladiatora Kraków zajmując 14 miejsce. Kolejna szansa na zdobycie punktów rankingowych będzie już z końcem marca podczas Pucharu Polski w Janowie Lubelskim.