Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny

Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny

W turnieju uczestniczyło 211 zawodników z 49 klubów z całej Polski. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i szesnastu najlepszych zawodników zakwalifikuje się do finału.

KS Dalin reprezentowało trzech zawodników. Byli to: Jan Mastela, Jakub Miska i Mikołaj Łętocha. Wspaniały sukces odniósł Jan Mastela, który wygrał cztery walki eliminacyjne i awansował do finału kategorii wagowej do 80 kg. W finale zmierzył się z Mateuszem Kłębowskim z Pabianic. Niestety podczas próby wykonania rzutu został skontrowany i przegrał przez położenie na łopatki zdobywając srebrny medal.

Jakub Miska walczył w jednej z najliczniejszych kategorii wagowych do 71 kg. Początek był bardzo dobry - Kuba wygrał walkę na punkty z trudnym przeciwnikiem Tomaszem Miterem, lecz kolejne dwie przegrał zajmując ostatecznie 24 miejsce. Mikołaj Łętocha po raz kolejny pechowo polosował i trafił już w pierwszej walce na faworyta - aktualnego Mistrza Europy Oliviera Skrzypczaka. Przegrał przez przewagę techniczną, lecz w drugiej walce - również przegranej stawił silny opór i pokazał, że potrafi walczyć. Ostatecznie zajął ostatnie punktowane miejsce - szesnaste w kat. wagowej do 55 kg.

Miejsce medalowe zajęte w I Pucharze Polski gwarantuje awans Jana Masteli do Finałów OOM. Pozostali zawodnicy plus dwójka nieobecnych w Warszawie Krzysztofa Szpakiewicza i Huberta Tylka będzie mieć ostatnią szansę wywalczenia kwalifikacji pod koniec marca na zawodach w Kostrzyniu.