Puchar starosty dla siatkarzy z Lubnia

Sport 27 lutego 2014 Wydanie 8/2014

W hali SP3 została rozegrana finałowa walka o tytuł zwycięzcy w „III Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Myślenickiego” w siatkówce amatorskiej

Do turnieju przystąpiło 16 małopolskich drużyn siatkarskich podzielonych na 4 grupy , które od sobotnich godzin porannych na dwóch halach sportowych walczyły o wejście do rozgrywek finałowych.

Mecze o miejsca 5-8 oraz 1-4 odbywały się od godziny 9. W eliminacjach półfinałowych wzięły udział 4 drużyny, które dzień wcześniej zdobyły najwięcej punktów i uplasowały się na pierwszych miejscach w swoich grupach kwalifikacyjnych.

Po zaciętych pojedynkach półfinałowych przyszedł czas na finały i tak po zwycięstwie w tie-breaku trzecie miejsce wywalczyła drużyna „40-latków z Wiśniowej” pokonując drużynę „Czop(ka) Myślenice”.

W meczu finałowym spotkały się ekipy z Lubnia oraz z Krakowa i po zaciętym boju Puchar Starosty Powiatu Myślenickiego wywalczyła młoda drużyna „Lubieńka Lubień”. Tytuł wicemistrza natomiast zdobyła drużyna z Krakowa „Siatkarski Portal”.