Puśćcie mnie za 150 zł

Region 23 stycznia 2018 Wydanie 3/2018
Puśćcie mnie za 150 zł

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która 16 stycznia w Jaworniku prowadziła samochód pod wpływem alkoholu a potem starała się wręczyć łapówkę policjantom za odstąpienie od czynności

Zatrzymana do kontroli drogowej przez myślenickich policjantów 45-latka odmówiła poddania się badaniu alkomatem. Następstwem tego było przewiezienie kierującej do szpitala, aby pobrać jej krew na zawartość alkoholu. Podczas przejazdu do Myślenic, kobieta prosiła, żeby jadące z nią funkcjonariuszki dmuchnęły za nią w alkomat i puściły ją wolno. W zamian za to oferowała policjantkom 150 złotych.

- Została wtedy poinformowana, że za taki czyn grozi odpowiedzialność karna - zwraca uwagę Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

To nie zniechęciło kobiety, która w szpitalu po raz kolejny zaoferowała policjantkom wręczenie łapówki za podmienienie probówek z krwią, tłumacząc się obawami przed utratą prawa jazdy. W plecaku, który miała przy sobie znajdowało się ponad 5 tys. złotych. Za próbę wręczenia łapówki policjantom grozi jej nawet 10 lat więzienia. Kobieta poniesie także konsekwencje karne za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.