Radość z awansu jest, lecz entuzjazmu brak

Radość z awansu jest, lecz entuzjazmu brak
Pcimianka ma za sobą najlepszy sezon w historii klubu

PZPN poinformował, że - zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej - wszystkie rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związki zostały odwołane.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki

seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Co to oznacza dla drużyn z powiatu myślenickiego? W klasie A sytuacja jest prosta, awans wywalczyła Wróblowianka, nikt nie spada, a do klasy A awansowali mistrzowie obu grup klasy B, czyli Iskra Brzączowice i Hejnał Krzyszkowice, a więc niedawni spadkowicze. W kolejnym sezonie, o ile wszystkie drużyny wystartują, w klasie A wystąpi 15 ekip. W III grupie klasy okręgowej awans wywalczyły Śledziejowice i także w tej grupie w kolejnym sezonie zagra 15 ekip, bo awans do niej wywalczyła także ekipa Złomeksu Branice z ligi wielickiej. Wysokie trzecie miejsce na finiszu tych rozgrywek zajął Orzeł Myślenice. Sytuacja gmatwa się w przypadku IV ligi. Fakty są takie, że Pcimianka zajęła historyczne czwarte miejsce, a Dalin uplasował się na pozycji szóstej. Ligę wygrała Cracovia II i zespół ten powinien zagrać baraż z Unią Tarnów o awans do III ligi. Zadecyduje o tym zarząd MZPN, który rozsądzić też będzie musiał o kształcie grupy zachodniej w nowym sezonie. Brak spadków powoduje, że do 18-zespołowej ligi dojdzie jeszcze czterech beniaminków z klasy okręgowej i ten problem trzeba jakoś rozwiązać.

W ligach żeńskich decyzje mają zapaść w najbliższy wtorek, jednak w życie ma wejść reforma, a według niej Respekt Myślenice spadnie do ligi drugiej, a Olimpia Osieczany do IV.

Paweł Panuś