Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Sport 25 lipca 2017 Wydanie 26/2017
Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wystartuje w 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarza z Zegartowic wszyscy kibice będą mogli również zobaczyć na żywo bowiem przedostatni etap turu z Wieliczki do Zakopanego wiedzie drogami naszego powiatu

Kilka dni po informacji o starcie w Tour de Pologne dwukrotnego mistrza świata Petera Sagana nadeszła kolejna świetna wiadomość dla polskich kibiców. Rafał Majka potwierdził swój start w 74. Tour de Pologne. W tym roku Majka był liderem grupy Bora-Hansgrohe podczas Tour de France. Jednak kraksa na jednym z początkowych etapów okazała się na tyle poważna, iż Polak musiał zrezygnować z dalszej jazdy. Po krótkiej przerwie wrócił do treningów, a zespół zdecydował, iż wystartuje w TdP. Oznacza to, że w barwach Bora-Hansgrohe wystartuje dwóch zwycięzców TdP - Peter Sagan, triumfator z 2011 roku i Rafał Majka z 2014.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wystartować w tegorocznym Tour de Pologne. To wyścig bliski memu sercu – wygrałem tu w 2014 roku i od tamtego czasu nie miałem okazji wystartować. Po wycofaniu się z Tour de France wróciłem już do treningów. Obecnie trenuję na pełnych obrotach, czuję się silny, ale do Tour de Pologne podchodzę bardzo spokojnie. Cieszę się, że trasa wyścigu jest jeszcze cięższa niż trzy lata temu, kiedy zwyciężyłem. Na pewno będę walczył na trudnych, górskich etapach. Liczę na wsparcie polskich kibiców, a ja na pewno dam z siebie wszystko - mówi Rafał.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.