Rajskie ogrody w słoikach

Rajskie ogrody w słoikach
Zajęcia cieszyły się bardzo dużą popularnością, dlatego można wnioskować, że moda na hodowanie lasu w słoiku zawita także do Myślenic Fot. Emilia Ćwierz

Mieszane, suche, czy może mokre? Całe zielone, a może z kwiatami? Na takie i podobne pytania mogli odpowiedzieć sobie uczestnicy warsztatów tworzenia lasu w słoiku

W trakcie ferii zimowych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach wśród różnych zajęć odbyły się m.in. warsztaty z tworzenia lasów w słoiku. Prowadzący Piotr Szewczyk oprócz prezentacji sposobów przygotowania lasu, dzielił się z obecnymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi ich historii.

Jak się okazuje taka forma zagospodarowania zieleni kilka lat temu przybyła z Azji do Europy i do razu zaczęła cieszyć się popularnością. W Polsce rozkwita zainteresowanie tą dziedziną, a lasy w słoikach stają sie częścią coraz większej liczby domów.

Podczas zajęć w MOKiS każdy z uczestników mógł przygotować własną kompozycję z roślin, a potem zabrać las ze sobą do domu i obserwować jak rośnie i się zmienia.

 

Emilia Ćwierz Emilia Ćwierz Autor artykułu

Uczennica w klasie o profilu humanistycznym. Interesuje ją literatura, historia, kino.