Rarytasy mini w Myślenicach

Rarytasy mini w Myślenicach
Prezentacja samochodów mini na rynku w Myślenicach Fot. M, Stoszek

W VIII zlocie mini w weekend 5-7 lipca udział wzięło ponad 40 uczestników z różnych części kraju. Najstarsze auto biorące udział w zlocie pochodzi z roku 1975

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia od 8 lat jest Władysław Hodurek. Główną bazą trzydniowego zlotu są Myślenice. Tu się rozpoczyna i tu się kończy zlot. W piątek na Zarabiu miała miejsce próba sportowa aut oraz – nowa zlotowa atrakcja – sprint kajakiem po Rabie. Kolejnego dnia uczestnicy udali się w drogę do Nidzicy. Po drodze czekały na nich takie atrakcje, jak np. zwiedzanie zamku w Nidzicy, czy też rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Ostatniego dnia, w niedzielę wszyscy udali się na paradę ulicami miasta, by na końcu dotrzeć na myślenicki rynek. Tu odbyła się prezentacja aut. Na najmłodszych czekały słodkie poczęstunki. Dzieci mogły również pomalować farbami jedno z aut mini. O godzinie 13 odbyło się uroczyste rozdanie nagród ufundowanych przez sponsora głównego – Dealer Mini Dobrzański z Krakowa – burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, firmę Gumix, Zoltar Group, Powiat Myślenicki i innych.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podziękował wszystkim biorącym udział w wydarzeniu, zapraszając na kolejny myślenicki zlot mini w przyszłym roku. Na uczestników czekały nagrody w różnych kategoriach, np. za najładniejszą felgę, czy dla najstarszego uczestnika zlotu (w tym roku otrzymał ją 73-latek). Także najmłodszy uczestnik, liczący 3 miesiące, otrzymał upominek. Dla dzieci burmistrz ufundował piłki zlotowe.

Jacek Surdel