Recital

17 kwietnia 2008 Wydanie 14/2008
Recital
W ramach III Spotkań Organowych 27 kwietnia wystąpi Józef Serafin

W niedzielę 27 kwietnia o godz. 19 zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką organową w kościele parafialnym NNMP w Myślenicach. W ramach 3 Spotkań Organowych wystąpi Józef Serafin. W programie m.in. utwory: * J.S. Bach – Preludium i fuga Es-dur, * C. Frank – Chorał II h-moll, * Ch.M. Widor – Salve Regina

Józef Serafin jest organistą i pedagogiem. Urodził się 1 maja 1944 w Krakowie. W 1968 ukończył z odznaczeniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował w klasie organów Bronisława Rutkowskiego i Jana Jargonia. W latach 1970-72 odbył studia w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem Antona Heillera, uzyskując dyplom z odznaczeniem i nagrodę specjalną.

Jest laureatem pierwszych nagród na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi (1964), Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie Organowym w Norymberdze (1972).

Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju oraz za granicą, a także płytowych dla takich firm, jak Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Motette, Aulos, DUX.

Józef Serafin jest profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz profesorem i kierownikiem Katedry Organów w Akademii Muzycznej w Krakowie. Był również wykładowcą uniwersytetów w Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1996 prowadził klasę mistrzowską w Seulu w Korei Południowej. Brał udział w pracach jury międzynarodowych konkursów organowych w Norymberdze, Pradze, Manchesterze, Beauvais i Gdańsku.

Od wielu lat jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim oraz Leżajsku.

Karol Gołąb