Festiwal lata

Reggaeside, Łzy, Milano i Jorrgus w Sułkowicach

Reggaeside, Łzy, Milano i Jorrgus w Sułkowicach

Już tylko miesiąc pozostał do Dni Sułkowic 2018, które zaplanowane są na 7 i 8 lipca na stadionie w Sułkowicach. W tym roku Gmina Sułkowice planuje aż 4 koncerty popularnych zespołów zarówno rockowych jak i disco-polowych, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie

W sobotę ok. godz. 19 zagra zespół Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Ośmioosobowy zespół porusza się głównie w klimatach reggae, rock, ska i funk. Reggaeside wystąpił m.in. w finale 9. edycji programu Must be the music.

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru o godz. 20:30 będzie istniejący już ponad 20 lat zespół Łzy, który jest jedną z popularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się osiem premierowych albumów Łez z Anią Wyszkoni, z których trzy osiągnęły status platynowej płyty, a jeden pokrył się „złotem”. Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to zespół przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły nagrodę publiczności w konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zespół w 2010r. zakończył współpracę z Anią Wyszkoni, która zdecydowała się na karierę solową. Na jej miejsce została wybrana Sara Chmiel.

Niedziela odbędzie się pod znakiem bardziej tanecznym, gdyż pojawią się zespoły disco-polo. Już o godz. 18:30 na scenie wystąpi zespół Milano z Działdowa z Mirosławem Alanem Trzcińskim i trzema tancerzami. Powstał w 1993 r., działalność w starym składzie zakończył w 2000 r. Kto na weselu nie tańczył do takich piosenek jak: „Bara bara bara” czy „O tobie kochana” Od 2009 r. zespół gra w odmłodzonym składzie.

Po nim o godz. 19:30 zagra Jorrgus z Białegostoku. Jorrgus to nazwa formacji wokalno-tanecznej oraz artystyczny pseudonim jej założyciela. Zespół powołał do życia Jerzy Szuj wiosną 2008 roku. Grupa w bardzo szybkim czasie pozyskała wielką sympatię fanów muzyki disco polo&dance. A to dzięki bardzo znanym hitom, które ma na swoim koncie. „Na zabawie”, „Niebezpieczna” , „Twój jeden szept” , „Będziesz moja” czy „Malowana lala”.

Nie obędzie się bez stałych punktów imprezy, takich jak pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i muzycznych naszych zespołów lokalnych, które ćwiczą cały rok, by pięknie zaprezentować się m.in. podczas święta gminy Sułkowice. Planowana jest też dyskoteka, pokaz sztucznych ogni, turniej mega-piłkarzyków, potrawy tradycyjne od stowarzyszeń gospodyń i oczywiście kolorowy zawrót głowy w luna parku.

jgk