Respekt z brązem Mistrzostw Polski

Sport 19 grudnia 2017 Wydanie 45/2017
Respekt z brązem Mistrzostw Polski
Fot. Paweł Biela

Piłkarki wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet do lat 16. Turniej odbył się we Wrocławiu. Efekt wyjazdu na Śląsk przerósł najśmielsze oczekiwania - klub z Myślenic zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski

W pierwszym dniu zawodów Respekt rozegrał swoje mecze w grupie D. Na początek zmierzył się z zespołem z Częstochowy i odniósł zwycięstwo 6:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyły Natalia Wróbel (3), Majka Topa (2), Klaudia Rypel(1). W drugim spotkaniu nasze piłkarki odniosły zwycięstwo 3:1 nad typowanym do zwycięstwa w Turnieju Rolnikiem Głogówek. Gole w tym spotkaniu strzeliły Klaudia Rypel, Natalia Wróbel oraz Natalia Klimas.

Po wygraniu rywalizacji grupowej w ćwierćfinale drużyna z Myślenic pokonała Bielawiankę Bielawa 3:1. Stało się to m.in. dzięki golom Natalii Wróbel (2) oraz Natalii Topy (1). Po emocjach w ćwierćfinale Respekt zmierzył się w przedostatnim etapie z Wandą Kraków. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Zagrania na najwyższym poziomie, walka do końca i szansa dla każdej z drużyn by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. A ta stała się udziałem zespołu z Krakowa, który zwyciężył 4:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobyła Klaudia Rypel.

W meczu o 3 miejsce Respekt spotkał się z drużyną Progresu Kraków. Po emocjach ćwierćfinałowych kibice zobaczyli spotkanie z najwyższego poziomu, które emocjami mogłoby obdzielić kilka innych spotkań. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1, po bramce zdobytej przez Natalię Topę. O brązowym medalu zdecydowała więc seria rzutów karnych i emocje znów osiągnęły maksymalny pułap. Jedenastki lepiej egzekwowały zawodniczki z Myślenic, zwyciężając 3:2. Tym samym chluba naszego miasta w kobiecym futbolu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski. Na dodatek bardzo miłą informację dziewczyny otrzymały na oficjalnej uroczystości zakończenia turnieju. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski została piłkarka Respektu - Natalia Wróbel.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnęliśmy w tej kategorii wiekowej. Przed turniejem wypadła nam Sonia Jurka, która na pewno byłaby naszym dużym wzmocnieniem. Był to dla nas bardzo ciężki turniej, dziewczyny grały z dużym poświęceniem i wielkim zaangażowaniem - komentuje trener Przemysław Senderski. - Jesteśmy zespołem, który nastawiony jest na grę na trawiastym boisku, ale dziewczyny posiadają takie umiejętności, które pozwalają rywalizować z zespołami grającymi w futsal. Jest to dla całego klubu bardzo duże osiągnięcie i wszyscy jesteśmy z niego dumni - tym bardziej, że graliśmy swoimi zawodniczkami nie wspomagając się nikim spoza klubu. Pokazuje to też, że idziemy w dobrym kierunku, ponieważ w poprzednim roku zajęliśmy 7 miejsce, a teraz zdobyliśmy brązowy medal. Widać rozwój zawodniczek i mnie jako trenera to bardzo cieszy. Jest to sukces całej drużyny, tych które były i grały, a także tych które wspierały i dopingowały. Teraz przed nami eliminacje do MMP U-18 w futsalu. Powalczymy też o niespodziankę i bardzo dobry wynik - dodaje.

Paweł Biela

Skład Respektu: Natalia Topa; Majka Topa; Natalia Klimas, Natalia Wróbel, Gabriela Tupta, Magdalena Bochnak; Klaudia Rypel; Milena Chlebda; Wiktoria Zabłocka