Robert Czopek: Cel na przyszły sezon jest jeden - awans

Na spotkaniu z zawodnikami po ostatnim meczu z Sosnowianką powiedzieliśmy sobie, że przy obecnej kadrze cel na przyszły sezon może być tylko jeden - awans. Żałuje, że nie będę miał okazji poprowadzić drużyny w przyszłym sezonie

- mówi Robert Czopek, były już trener Dalinu Myślenice

Hutnik był w tym sezonie nie do ugryzienia?

Zdecydowanie wyrastał ponad ligę, mogliśmy ich pokonać, ale tylko w jednym meczu. Na przestrzeni całego sezonu grali praktycznie bezbłędnie.

Najlepszy i najgorszy mecz Dalinu w tej rundzie?

Najlepszy mecz to wygrana 2:1 z Górnikiem Wieliczka, gdzie byliśmy pod każdym względem lepsi od naprawdę mocnego przeciwnika– jednego z kandydatów do awansu. Najgorsze było osiem minut z Wiślanką Grabie w czasie których straciliśmy trzy gole.

Co uznałby pan za sukces swojej pracy w tym sezonie?

Bardzo poprawiliśmy grę w obronie. Dalinowi w tym sezonie, a szczególnie na wiosnę naprawdę ciężko było strzelić gola.

Dalin uchodzi za zespół mocny kadrowo, czy jako wicelider po awansie Hutnika wyrasta na faworyta przyszłego sezonu?

Na spotkaniu z zawodnikami jakie odbyło się po ostatnim meczu z Sosnowianką powiedzieliśmy sobie, że przy obecnej kadrze cel na przyszły sezon może być tylko jeden- awans. Żałuje, że nie będę miał okazji poprowadzić Dalinu w przyszłym sezonie.

Czy w Dalinie młodzi piłkarze naciskają na tych starszych, czy też więcej pan sobie po ich grze obiecywał?

Dalin to jeden z niewielu zespołów tej klasy rozgrywkowej, który naprawdę promuje młodych zawodników i te „młode wilczki” rzeczywiście walczą o miejsce w składzie. Szczególnie dotyczy to Dawida Masłowskiego, Karola Raka, Oskara Mistarza i Rafała Kościelniaka.

Jakby Pan podsumował te 2,5 roku pracy w Dalinie?

Bardzo pozytywnie, dużo dobrych wspomnień i fajna atmosfera w zespole. Praca z tymi chłopakami to była przyjemność. Dziękuję wszystkim z którymi dane mi było pracować a szczególnie zawodnikom za koszulkę z numerem 76, która symbolizuje liczbę meczów w których poprowadziłem Dalin od wiosny 2016 roku.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).