Rozgrywki siatkówki plażowej w Myślenicach

Sport 16 czerwca 2020 Wydanie 22/2020
Rozgrywki siatkówki plażowej w Myślenicach

Myślenice od wielu lat stanowią doskonałą bazę sportową dla wielu dyscyplin. Wiedzą o tym doskonale siatkarze i siatkarki SMS Dalin Myślenice, które we wtorek 9 czerwca zainaugurowały sezon 2020 na boiskach do siatkówki plażowej.

Krzysztof Murzyn, czyli pierwszy prezes SMS sprawił, że plażowa odmiana siatkówki zyskała znacznie na popularności w Myślenicach. Toteż turnieje rozgrywane są corocznie od wielu lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców.

Standardowo pierwsze treningi na piasku – w zależności od warunków atmosferycznych – startują końcem kwietnia. Tegoroczna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa na dłuższą chwilę stawiała wszystkie rozgrywki pod znakiem zapytania, ale ostatecznie sezon wystartował. Obok Myślenic, turnieje są organizowane m.in. w Starym Sączu, Libiążu czy Chrzanowie. Jednak - jak twierdzi trener sekcji Jerzy Bicz - kompleks sportowy w Myślenicach jest tym najbardziej pożądanym, przede wszystkim ze względu na swoje położenie w malowniczej okolicy.

Szczególnie zaangażowani w rozgrywki są nie tylko sami zawodnicy, ale i ich rodzice, jak chociażby Paweł Olejniczak, którzy m.in. dbają o stan boiska. To absolutny priorytet, gdyż mecze rozgrywa się bez obuwia, zatem piasek wykorzystywany na płycie boiska musi być odpowiednio przygotowany i niezaśmiecony. Na całe szczęście kolejny raz na wysokości zadania stanął UMiG Myślenice dzięki czemu udało się uzupełnić podłoże oraz naprawić uszkodzone urządzenia. Ogrom pracy w przygotowanie obiektu do rozgrywek włożyli przede wszystkim prezes Marek Bała, trener Jerzy Bicz, wspominany już wcześniej przedstawiciel Rodziców – Paweł Olejniczak oraz zawodnicy – Szymon Ścisłowicz, Jacek Kromka i Maksymilian Kowalik.

- Kompleks do siatkówki plażowej jest wykorzystywany nie tylko przez SMS Dalin. Na boiskach pojedyncze mecze i całe turnieje rozgrywają amatorzy zrzeszeni w stowarzyszeniu LAS pod Dalinem. Swoje rozgrywki organizuje MOS - m.in. turniej na otwarcie i zamknięcie wakacji – mówi Jerzy Bicz. Pandemia nieco przeszkodziła nam w kwestii otwarcia rozgrywek, ale cieszymy się, że wspólnymi siłami, pomimo krótkiego czasu na podjęcie działań, cała organizacja ostatecznie przebiegła pomyślnie.

We wtorek 9 czerwca rozegrany został Półfinał Mistrzostw Województwa Małopolskiego Kadetek. Pogoda tym razem nie była zbyt łaskawa dla zawodniczek, ale udało się zorganizować turniej. Z 11 par, które brały udział w zawodach – 4 uzyskały promocję do finału, który został rozegrany w sobotę 13 czerwca w Starym Sączu.

Wyniki półfinału:

1. Miejsce: Martyna Lewińska i Maja Salawa (SMS Solna Wieliczka)

2. Miejsce: Alicja Bogdan i Kinga Stokłosa (MKS MOS Wieliczka)

3. Miejsce: Paulina Janus Sara Olejniczak (SMS Dalin Myślenice)

4. Miejsce: Kinga Hanusiak i Małgorzata Leśniak (SMS Dalin Myślenice)

- W sobotę dwie nasze pary, które w półfinale zajęły miejsca premiowane awansem udały się do Starego Sącza. W tym samym czasie w Myślenicach organizowaliśmy finał wojewódzki juniorów. Jeszcze w piątek zawody stały pod dużym znakiem zapytania przez ulewne deszcze, które przeszły nad Myślenicami dzień wcześniej. Na szczęście dzięki ogromnej pracy wykonanej przez członków naszego klubu ostatecznie udało się zorganizować turniej. W meczu o trzecie miejsce w Małopolsce spotkały się dwie pary SMS Dalin – Szymon Ścisłowicz / Jacek Kromka i Piotr Murzyn / Wojciech Skiba. Ostatecznie górą byli Ci pierwsi, dzięki czemu zajęli miejsce premiowane awansem do półfinału Mistrzostw Polski. 2020 rok będzie zatem kolejnym z rzędu, w którym będziemy mieć naszą parę w rozgrywkach centralnych” – powiedział Prezes SMS Dalin Myślenice Marek Bała. „Naszym parom żeńskim, które wystąpiły w finale w Starym Sączu co prawda nie udało się uzyskać promocji do rozgrywek centralnych, ale pomimo tego jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy jaką pokazały podopieczne Elżbiety Gablankowskiej – dodał Marek Bała.

W czwartek 18 czerwca w Myślenicach zostanie rozegrany półfinał juniorek i półfinał młodziczek, a 26 czerwca (piątek) finał młodzików. Może się okazać, że nie będą to ostatnie z zawodów organizowane na zarabiu, ponieważ jak zdradził nam Marek Bała:

- Nasz klub będzie się starał o możliwość zorganizowania przynajmniej jednego z półfinałów Mistrzostw Polski. Przy okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszym Partnerom czyli Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice oraz firmie Mrówka Myślenice za wsparcie w organizacji zawodów.

Szymon Dyczkowski / Jerzy Bicz