Życzenia Wielkanocne

Rozpoczęcie roku z demonstracją w tle

Rozpoczęcie roku z demonstracją w tle

Kilkunastu członków KOD protestowało podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Pcimiu, gdzie pojawiła się wicepremier Beata Szydło. Skandowali m.in. hasła „Wolność! Równość! Demokracja” i „Szkoła dla dzieci - nie dla polityków”

W poniedziałek 3 września wicepremier Beata Szydło odwiedziła nasz region. Rano wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w Pcimiu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi oraz w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Podczas przemarszu uczniów i uczestników uroczystości z kościoła na teren szkoły, stojący wzdłuż ulicy członkowie KOD skandowali m.in. hasła „Wolność! Równość! Demokracja”, „Oddaj kasę za nagrody!”, „Szkoła dla dzieci - nie dla polityków”.

Demonstranci mieli na głowach czapki malarskie wykonane z gazet i wałki do malowania, które odnosiły się do wizyty Beaty Szydło w Pcimiu w 2016 roku, kiedy jako premier przyjechała malować ściany szkoły. Protestujący trzymali flagi Unii Europejskiej, Polski oraz transparenty z napisem „Żegnaj, szkoło”.

Pozwólcie, że na początku zanim powiem do was kilka słów przeproszę was za dorosłych, którzy nie potrafią uszanować waszego święta i zachowują się niegrzecznie. Chcemy pozdrowić naszych gości, cieszę się, że zaszczyciliście Państwo tą piękną uroczystość, ale Państwa proszę, żebyście jeszcze sekundę wytrzymali - dzieci rozpoczną rok szkolny, a potem my dorośli będziemy mogli spokojnie ze sobą porozmawiać

– podczas swojego przemówienia do zaistniałej sytuacji odniosła się Beata Szydło.

Zanim wicepremier spotkała się z uczniami, wzięła udział we mszy, która odprawił abp Marek Jędraszewski. Po niej uczniowie wraz z uczestnikami uroczystości przeszli na teren szkoły i nowych boisk, bieżni oraz skoczni, które powstały w trakcie przerwy wakacyjnej. Jak podczas uroczystości zapowiadał wójt Piotr Hajduk; - Za kilka tygodni tu, obok szkoły powstanie Otwarta Strefa Aktywności, a kolejne w Pcimiu-Działach, w Stróży i Trzebuni.

- Życzę wam, żeby ten rok upłynął wam pod znakiem poznawania nowych, fascynujących spraw i żebyście osiągały jak najlepsze wyniki. Pedagogom życzę natomiast, abyście mieli satysfakcję z wykonywanego zawodu - mówiła Beata Szydło.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)