Rozstrzygnięcie FDS tuż-tuż

Region 3 września 2019 Wydanie 32/2019
Rozstrzygnięcie FDS tuż-tuż

W piątek 30 sierpnia 2019 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się narada, z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i wojewodami, w której uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Narada dotyczyła m.in. podziału środków na Fundusz Dróg Samorządowych (FDS).

Minister Infrastruktury po spotkaniu poinformował, że na listach podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania znajduje się łącznie 3 220 zadań, w tym 812 zadań powiatowych i 2 408 zadań gminnych.

- Z informacji które do mnie docierają z Warszawy, nasze dwa wnioski dotyczące przebudowy drogi gminnej w Głogoczowie tzw. „starodroża” oraz budowy drogi gminnej ul. Solidarności w Myślenicach znalazły się na liście podstawowej i otrzymają dofinasowanie – komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka i dodaje – Jeżeli informacje się potwierdzą będą to rekordowe kwoty dofinansowania, jeżeli chodzi o procentowe wsparcie inwestycji.

Przypomnijmy, że gmina Myślenice złożyła w lipcu dwa wnioski do Funduszu. Wartość pierwszego została oszacowana na kwotę ok. 3.3 mln zł. a drugi na ponad 3,6 mln zł. Samorządy mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości nawet do 80% wartości realizowanych zadań.