Festiwal lata

Ruda Śląska – 6.04.2019 Puchar Śląska Kadetów i Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodzików

Sport 9 kwietnia 2019 Wydanie 14/209
Ruda Śląska – 6.04.2019
Puchar Śląska Kadetów i Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodzików
Myśleniccy kadeci z Ryszardem Szpakiewiczem na Pucharze Śląska w Rudzie Śląskiej Fot. fot. z arch KS Dalin

W Rudzie Ślaskiej walczyła ponad setka zawodników z ośmiu klubów śląskich, dwóch zespołów z Małopolski oraz reprezentacji czeskiego klubu z Trzyńca. Klub Sportowy Dalin reprezentowało czterech zawodników, którzy walczyli w grupie kadetów. Byli to: Jan Mastela, Jakub Miska, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek.

Kolejny wyjazd na Śląsk był bardzo udany, ponieważ nasi zawodnicy, podobnie jak w marcu z Katowic, z Rudy Śl. wrócili z trzema medalami. Złote medale wywalczyli Jan Mastela w kat. wagowej do 80 kg i Jakub Miska w kat. wagowej do 71 kg, a srebrny Hubert Tylek w kat. wagowej do 55 kg. Mikołaj Łętocha, tym razem startując w wyższej kategorii wagowej do 60 kg, zajął piąte miejsce. W przypadku Jana Masteli i Jakuba Miski wyniki walk finałowych, jak również skład osobowy, były podobne jak w Katowicach. Jan Mastela, wygrał trzy walki przed czasem, pokonując w finale Sebastiana Zająca z Katowic. Jakub Miska również pokonał w finale przez przewagę techniczną 8:0 zawodnika z Rudy Śląskiej Doriana Bzdyrę. Zacięty pojedynek o brązowy medal stoczył Hubert Tylek z Jakubem Celerem z Katowic, z którym przegrał w Katowicach. Tym razem jednak to Hubert był wyraźnie silniejszy, wygrywając przez położenie na łopatki. Nie miał szczęścia Mikołaj Łętocha, który nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej i w efekcie nie poradził sobie z cięższymi przeciwnikami, zajmując piąte miejsce.

Zawodnicy i trenerzy dedykują sukces w zawodach sponsorom Marcie i Janowi Sawickim oraz firmie Dynacars z Jawornika, która udostępniła bezpieczny samochód Seat Alhambra do wyjazdu na zawody.