Runda wiosenna należy do piłkarzy z Myślenic

Zaspali w końcówce

Beskid Andrychów - Dalin Myślenice 2:0 (0:0)
1:0 Kmiecik 88, 2:0 Koim 90+2
Dalin: Kipek - Kawula, Stelmach, Pilch, Biel - O. Mistarz, Leśniak (65 Tokarz), Kałat, Górecki, Wojtan (85 Romaniak) - Malina (80 Wątor)

Mecz niemal przez 90 minut był wyrównany i toczył się w środku pola. Najlepszy na boisku w barwach Dalinu był Damian Leśniak, który dwoił się i troił, ale w tym dniu brakowało skuteczności. Swoje sytuacje miał też Kałat, ale również i on przegrywał pojedynki z dobrze dysponowanym golkiperem gospodarzy, który już od ponad 300 minut zachowuje czyste konto. Zwycięstwo miejscowym zapewnił precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego doświadczony Kmiecik, który pojawiał się na boisku chwilę wcześniej. Dobił Dalin w ostatniej akcji meczu 16-letni Koim, na którego było to pierwsze trafienie w seniorskiej piłce.

Dwa punkty do lidera

Orzeł Myślenice - Gościbia Sułkowice 4:0 (1:0)
1:0 Zając 45, 2:0 Żak 58, 3:0 Sałach 73, 4:0 Płonka 88
Orzeł: Obłaza - Żak, Mistarz I, Kasprzyk, Leśniak (55 Lesiński) - Płonka I, Wyroba, Sałach I (75 Sabała) - Zając (79 Mikołajczyk), Kasperek, M. Górka (76 Żądło)

Orzeł odniósł piąte z rzędu ligowe zwycięstwo, pokonując tym razem na własnym obiekcie Gościbię Sułkowice. Myśleniczanie są wciąż niepokonani w rundzie wiosennej. Gościbia to zespół, który wyjątkowo nie leży orłowcom, a ostatnie zwycięstwo nad sułkowiczanami odnieśli pięć lata temu. Przez kolejne cztery lata padały często remisy, a jeśli ktoś zgarniał komplet punktów to była to Gościbia. Orzeł do lidera ze Staniątek traci tylko dwa punkty, drugi jest Górnik Wieliczka z oczkiem mniej, ale ma jeszcze zaległy mecz.

Tracą punkt do lidera

Górki Myślenice - Sokół Borzęta 3:1 (2:1)
1:0 Zając 14, 1:1 Urbanik 30, 2:1 Biela 45, 3:1 Zając 47
Górki: Kubiczek - Skawski, Plewa, Bujas - Łętocha (80 Krawczyk), Szlachetka, Hudaszek (75 Ulman), Obierzyński (11 Ulman), Biela - Zięba, Zając

Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które zajmowały w tabeli odpowiednio trzecią i czwartą pozycję, dlatego był to pojedynek z kategorii „za 6 punktów”. Podopiecznym trenera Zająca udało się kontynuować passę 7 meczów bez porażki i pozostać zespołem niepokonanym w wiosennych rozgrywkach. Do kadry Górek po rocznej przerwie powrócił Vasilis Tomazos. Zespół z Górnego Przedmieścia traci już tylko jeden punkt do lidera Iskry Głogoczów, a do końca B-klasowych rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki.