Runmageddon przyciąga tłumy

Runmageddon przyciąga tłumy
Runmageddon od trzech lat przyciąga tłumy Fot. Piotr Jagniewski

Trasa imprezy biegowej Runmageddon zlokalizowana w Myślenicach uchodzi za jedną z najtrudniejszych w Europie. W tym roku zmierzyło się z nią 5000 uczestników, a przez miasteczko festiwalowe na Zarabiu przewinęło się trzy razy tyle kibiców

Zawodnicy z całego kraju rywalizowali na trasach o długości od 3 do 44 kilometrów. Dodatkowo na specjalnie przygotowanym odcinku bawiło się ponad 500 dzieci w wieku 4-12 lat. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i +50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

 

Najlepsi wśród mieszkańców naszego regionu okazali się: kat. Rekrut (6 km) Sebastian Kasprzyk z Dobczyc - 4 miejsce; kat. Classic (12 km) Sebastian Kasprzyk z Dobczyc - 7 m., w kat. Hardcore (22 km) Jarosław Szpakiewicz z Myślenic - 99 m., w kat. Ultra (44 km) Rafał Święch z Myślenic - 41 m.

Majówka z Runmageddonem, choć bez wątpienia należała do uczestników, to wiele przyjemności dostarczyła także kibicom oraz mieszkańcom Myślenic i okolicznych miejscowości. Ulokowane w pobliżu startu i mety przeszkody, przyciągały tłumy, które z zainteresowaniem obserwowały zmagania zawodników. Największą uwagę widzów przyciągała słynna 60-metrowa „zjeżdżalnia” wodna skonstruowana na jednym ze zboczy Góry Chełm i zakończona rozległym basenem.

- Według opinii uczestników ta edycja Festiwalu była monumentalna i epicka. Frekwencja zawodników wzrosła o ponad 50% a kibiców było ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Nad przygotowaniem imprezy pracowało prawie 250 osób. Myślenice i Beskidy to miejsce wprost wymarzone dla biegów przeszkodowych. Będziemy się starać aby Runmageddon wrócił do Myślenic za rok - powiedział nam Paweł Sala, dyrektor Runmageddonu Myślenice.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Od 2014 roku pełni funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)