Rusza Amatorska Ligi Piłki Siatkowej

Sport 23 sierpnia 2012 Wydanie 31/2012

TKKF Pcim we współpracy z ZSTE w Myślenicach oraz Publicznym Gimnazjum w Pcimiu organizuje Amatorską Ligę Piłki Siatkowej, która rusza już pod koniec września. Patronat nad imprezą sprawuje starostwo powiatowe, GOKiS Pcim, Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, wójt gminy Wiśniowa, a patronat medialny sprawuje Gazeta Myślenicka.

W lidze mogą brać udział zespoły złożone wyłącznie z zawodników grających amatorsko w piłkę siatkową. W skład zespołu muszą wchodzić przynajmniej dwie kobiety a suma lat mężczyzn pozostających na boisku powinna wynosić co najmniej 140 lat. Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach jest złożenie do 20 września pisemnego zgłoszenia drużyny, składającej się z maksymalnie 12 zawodników oraz wpłacenie wpisowego od drużyny w wysokości 150 zł.

Rozgrywki prowadzone będą systemem każdy z każdym. Mecze zostaną przeprowadzane na boiskach drużyn uczestniczących w rozgrywkach zgodnie z terminarzem zamieszczonym na stronie internetowej. Każda drużyna rozegra ze sobą dwa spotkania (jeden jako gospodarz i jeden na wyjeździe). Mecze będą rozgrywane i punktowane według przepisów obowiązujących w polskiej lidze siatkówki, a kolejność zespołów po każdej kolejce rozgrywek ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych.

Dodatkowe informacje oraz potrzebne formularze są dostępne pod adresem www.tkkf.pcim.pl