Rusza faza realizacji wygranych zadań z Budżetu Obywatelskiego

Rusza faza realizacji wygranych zadań
z Budżetu Obywatelskiego

Dwadzieścia zadań, które mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2019 zostaną w tym roku zrealizowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

- Już w marcu będziemy chcieli skontaktować się z autorami wygranych zadań w celu umówienia spotkania i podjęcia dalszych kroków w celu realizacji projektów, które wygrały głosowanie zarówno w każdym z sołectw jak i na terenie miasta Myślenice. Realizacja zadań zostanie przydzielona poszczególnym wydziałom merytorycznym Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, a następnie rozpoczniemy procedury przetargowe, rozeznania rynkowe i realizację - mówi zastępca burmistrza Mateusz Suder.

W sumie do głosowania w drugiej edycji myślenickiego Budżetu Obywatelskiego przystąpiło po weryfikacji 48 zadań, na które łącznie oddano 6186 głosów. Każdy z mieszkańców Gminy Myślenice, który ukończył 16 lat mógł oddać jeden głos na zadanie w swoim okręgu miejskim lub sołectwie oraz wybrać jedno z zadań ogólnomiejskich.

Najwięcej głosów (1822) spośród projektów ogólnomiejskich zebrało zadanie pn. „Zwiększenie skuteczności ratownictwa i zmniejszenie strat po pożarowych poprzez wyposażenie strażaków OSP oraz GPR Myślenice w sprzęt Termowizyjny i Noktowizor”. Drugi w kolejności był projekt pn. „Dzieci są najważniejsze! - zakup i montaż podłoża syntetycznego” - 1205 głosów. Te dwa projekty zostaną w tym roku zrealizowane przez Gminę Myślenice.

Ponadto z projektów okręgowych w mieście wygrało „Wyposażenie gastronomiczne i bieżące Domu Ludowego - Myślenice Górne Przedmieście”. Na terenie miejscowości wiejskich do realizacji przystępują takie projekty jak między innymi zakup klimatyzacji do budynku OSP i Świetlicy Wiejskiej w Bęczarce, kostka na części alejki cmentarnej w Borzęcie, Jasienicy i Osieczanach, zestawy i wyposażenia piknikowe dla Bysiny, czy Buliny oraz mnóstwo małych zakupów wyposażeniowych stowarzyszenia, czy też małe inwestycje na terenach wiejskich. Pełną listę zadań można znaleźć na stronie www.bo.myslenice.pl.

- W najbliższym czasie podjęte zostaną również decyzje odnośnie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Podamy do publicznej wiadomości terminy, do których można składać wnioski oraz kiedy przeprowadzimy ich weryfikację formalną i merytoryczną, a następnie głosowanie. Budżet Obywatelski jest szansą na realizację pomysłów i oczekiwań mieszkańców dlatego zachęcam do składania wniosków w kolejnej edycji - wyjaśnia Mateusz Suder.