Ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli

Ruszył elektroniczny nabór
do przedszkoli

Z dniem 1 marca uruchomiono elektroniczny nabór do przedszkoli samorządowych z terenu Gminy Myślenice na rok 2019/2020. Specjalnie w tym celu powstał portal internetowy, do którego odnośnik można znaleźć na stronie internetowej www.myslenice.pl. Nabór prowadzony jest do 30 marca do godz. 15:30

Składając wniosek elektroniczny rodzice muszą wskazać trzy placówki, w których chcą umieścić swoje dziecko wraz z podaniem kolejności priorytetów. Dzięki temu gdyby dla dziecka nie znalazło się miejsce w placówce pierwszego wyboru, to zostanie przyjęte do kolejnego przedszkola wskazanego we wniosku. Link do aplikacji można znaleźć nie tylko na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, ale także na stronie internetowej każdej placówki przedszkolnej.

Placówki przedszkolne pomimo wprowadzenia elektronicznego systemu rejestracji dają możliwość złożenia deklaracji osobiście w placówce, a wówczas dyrekcja wprowadzi wszystkie dane do internetowej aplikacji. Lista dzieci przyjętych do poszczególnych przedszkoli samorządowych ma zostać opublikowana 8 kwietnia na internetowej platformie. Rodzice będą mieli wówczas cztery dni na potwierdzenie chęci zapisania dziecka do danego przedszkola, tak, aby ewentualnie zwolnić miejsce tym, którzy nie uzyskali kwalifikacji w pierwszym naborze.

Przypominamy, że obowiązkowo do przedszkoli zapisani muszą zostać sześciolatki i oni w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę.