Ruszył nabór do kolejnej edycji programu KLUB

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu KLUB

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Od 2016 r. odnosi duże sukcesy poprzez wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży. Kluby sportowe stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

- Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Zapraszam do udziału w programie kluby z terenu Miasta i Gminy Myślenice – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Wnioski można składać do 15 marca 2019 r. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dofinansowanie - na co przeznaczyć?

Kluby starające się o dofinansowanie mogą przeznaczyć środki na przykład na wynagrodzenie trenera – (6 000 zł można podzielić w dowolnych proporcjach pomiędzy kilkoma trenerami), czy też zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozu sportowego – 4 000 zł. Dla klubu jedno sekcyjnego maksymalna kwota dofinansowania to 10 000 zł.

Organizacje, stowarzyszenia lub kluby sportowe, które szkolą dzieci i młodzież w wielu sekcjach wnioskować mogą o 15 000 zł. Wówczas na wynagrodzenie trenerów można przeznaczyć 9 000 zł, a sprzęt sportowy i/lub organizację obozu 6 000 zł.

W razie problemów z wypełnieniem wniosku zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice (pok. nr 12, ul. Rynek 8/9) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.