Rutyniarze na razie jeszcze górą

Rutyniarze na razie jeszcze górą
Kacper Bała nie raz w tym meczu górował nad przeciwnikami Fot. R. Podmokły

Mecze SUMKS „Jedynka” Myślenice w drugiej lidze seniorskiej, w której Myśleniczanie występują od tego sezonu mają w zasadzie jeden wspólny mianownik – to niemal za każdym razem jest spotkanie bardzo młodych chłopaków grających w „Jedynce” z zawodnikami często starszymi od nich o kilkanaście lat.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że mocno zdziesiątkowany skład Myśleniczan często musi być uzupełniany o juniorów młodszych, to ta różnica wieku, doświadczenia, ale także wzrostu czy wagi bywa dla obserwatora dosyć szokująca. A jednak coraz mniej błędów w starciu z tymi rutyniarzami popełniają zawodnicy „Jedynki”.

Jeszcze niedawno w meczu z Górnikiem Zabrze wydawało się, że różnica jaka dzieli oba zespoły to kwestia kilku klas, a już ledwie tydzień później w wyjazdowym meczu z rezerwami Vive Kielce podopieczni Władysława Piątkowskiego zaprezentowali się tak godnie, jakby w ciągu kilku dni przeszli kilka etapów wyżej w szkoleniu nowoczesnego piłkarza ręcznego. Podobnie było w sobotnim meczu z zespołem ASPR Zawadzkie. Przeciwnik miał w składzie zawodników 34- i 35-letnich, miał również takich, którzy ważyli grubo ponad 100 kg, biła od nich również pewność siebie wynikająca z kilkunastu lat gry, a ich lider Paweł Zagorowicz strzelił aż 15 bramek. A jednak nie widać już było tak miażdżącej przewagi. Naturalnie to ciągle kilkanaście bramek więcej dla przeciwników, ale handballiści „Jedynki” potrafili „ukąsić” rywala aż 18 razy i często były to niezwykle widowiskowe akcje, po których dostawali brawa przy „otwartej kurtynie”. Oprócz dwóch tradycyjnie najważniejszych lokomotyw zespołu - Marcina Skałki i Kacpra Bały trzeba również wyróżnić tę młodą falę: Bartosza Dyczkowskiego, Aleksandra Łatasa oraz Roberta Chmielarczyka. Gdyby mógł zagrać jeszcze Patryk Dziatkowiec goli byłoby pewnie więcej.

SUMKS „Jedynka” – ASPR Zawadzkie 18:36 (7:17)

SUMKS „Jedynka”: Ajchler, Piwowarczyk – Kromka, Przała 2, Róg, Koloch, Skałka 6, Suder, Łatas 2, Chmielarczyk 1, Wiechniak, Dzieża 1, Dyczkowski 1, Bieniek, K. Bała 5.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).