Rywalki nie czuły przed nimi Respektu

Sport 6 marca 2018 Wydanie 9/2018
Rywalki nie czuły przed nimi Respektu
Fot. Paweł Biela

W hali sportowej na Zarabiu w Myślenicach odbył się pierwszy turniej piłki halowej kobiet o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach - seniorki oraz U14. Zwyciężyły piłkarki Piasta Skawina i Wandy Kraków

Gospodarzem całego wydarzenia był Respekt Myślenice wraz z Myślenickim Podokręgiem Piłki Nożnej. Początek zawodów to rozgrywki zespołów do lat 14. W tej kategorii zagrało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy: A - Piast Skawina, LKS Szaflary, AS Świątniki Górne, Prądniczanka Kraków; B - Wisła Brzeźnica, Respekt Myślenice, Victoria Gaj.

Po grach grupowych sytuacja była o tyle ciekawa, że wszystkie zespoły miały 1 zwycięstwo i 1 porażkę. Stosunkiem bramek do finału awansowała Wisła, a zespół Respektu miał zagrać w spotkaniu o brązowy medal z Prądniczanką Kraków. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny gospodarzy, która tym samym zajęła w turnieju 3 miejsce. Ogromna radość na zakończenie spotkania była dużą nagrodą za włożony trud. W finale Piast Skawina zwyciężył Wisłę Brzeźnica 4:2.

Kolejność w kat. U14:

1. Piast Skawina
2. Wisła Brzeźnica
3. Respekt Myślenice
4. Prądniczanka Kraków
5. Victoria Gaj
6. AS Świątniki Górne
7. LKS Szaflary

Po rozgrywkach w kategorii do 14 lat nadszedł czas na seniorki. Tutaj zgłosiło się 12 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy: A - Prądniczanka Kraków, Victoria Gaj, Puszcza Niepołomice; B - Respekt Myślenice, Panda Roczyny, Dąb Zabierzów; C - Iskra Brzezinka, Piast Skawina, Górnik Wieliczka; D - Wanda Kraków, LKS Szaflary, Tuchovia Tuchów.

Po emocjach w rozgrywkach grupowych utworzone zostały pary z poszczególnych grup. Zwyciężyły w nich kolejno drużyny: Prądniczanki Kraków, LKS Szaflary, Respektu Myślenice i Wandy Kraków. Ciekawym spotkaniem, zakończonym dopiero po serii rzutów karnych było starcie Iskry Brzezinka z LKS Szaflary. Wisienką na torcie całego turnieju było spotkanie finałowe między Respektem Myślenice a Wandą Kraków. Rywalizacja tych dwóch zespołów zawsze gwarantuje duże emocje oraz wiele wrażeń. Dziewczęta z obu stron pokazywały bardzo ciekawe zagrania i akcje. Delikatną przewagę posiadały krakowianki, jednak w bramce „cudów” dokonywała bramkarka Natalia Motyka. Warte odnotowania jest to, że została ona nagrodzona statuetką najlepszej zawodniczki zawodów. Ostatecznie finałowe stracie zakończyło się skromnym zwycięstwem Wandy 1:0.

Kolejność w kat. seniorek:

1. Wanda Kraków
2. Respekt Myślenice
3. Piast Skawina
4. Puszcza Niepołomice
5. Prądniczanka Kraków
6. LKS Szaflary
7. Iskra Brzezinka
8. Panda Burza Roczyny

Sędziami wszystkich spotkań byli: Małgorzata i Stanisław Święchowie, Krzysztof Cienkosz oraz Krzysztof Żurek, a w organizację turnieju zaangażowani byli: Stefan Socha, Czesław Ulman, Franciszek Sroka oraz Filip Magiera.

Przemysław Senderski, trener Respektu Myślenice:

- Trzecie miejsce w kategorii U14 to pierwszy sukces dla młodych zawodniczek, które zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, regularny trening będzie dawał możliwość rozwoju i kolejne dobre wyniki będą tylko kwestia czasu. Jestem bardzo zadowolony z postawy seniorskiej drużyny w tym turnieju, graliśmy na dużym luzie a bramki, które zdobyliśmy mogły podobać się kibicom. Dziewczyny grały kombinacyjnie i z polotem. W finale brakło nam 8 sekund do rzutów karnych, taka jest gra na hali. Chcieliśmy wygrać ten turniej na swoim terenie, nie udało się, ale jestem zadowolony z tego jak się zaprezentował mój zespół. Był to fajny przerywnik w okresie przygotowawczym, w którym się znajdujemy. Duże słowa uznania należą się organizatorom - państwu Dziadkowcom i Stefani Sosze. Turniej dopięty na ostatni guzik - bardzo fajnie było zagrać u siebie w mieście.

Paweł Biela