Akcja

Ścieżki MTB na wakacje

Region 21 sierpnia 2018 Wydanie 29/2018
Ścieżki MTB na wakacje

W niepełna rok po pozyskaniu przez Gminę Siepraw ośmiohektarowej działki w Sieprawiu - Rusinkach od Agencji Nieruchomości Rolnych kolarze górscy mogą trenować i ścigać się na urządzonych trasach do kolarstwa górskiego (MTB)

Trwają właśnie prace urządzeniowe - wytyczenie palikami i taśmą 2 km trasy, urządzenie ziemnych band na stromych stokach, ziemnych skoczni i hopek. Powstała również wiata na starcie i mecie trasy, gdzie można schronić się przed deszczem, odpocząć, czy spożyć posiłek. Przy wiacie zamontowane zostały stojaki rowerowe, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna z regulaminem i mapą tras.

Ścieżki dostępne są wyłącznie dla rowerzystów, natomiast użytkownicy pojazdów zmechanizowanych np. crossów czy quadów nie będą mogli korzystać z tych tras. Część tras ma większy stopień trudności, co zostanie odpowiednio oznakowane. Mniej zaawansowani będą mogli wybrać lżejszą trasę, ci bardziej zaawansowani trudniejszą.

Nad wytyczeniem tras i zrobieniem odpowiedniej infrastruktury czuwa tegoroczny maturzysta - Stanisław Nowak z Sieprawia - Mistrz Polski juniorów młodszych w kolarstwie górskim. Po napisaniu egzaminu dojrzałości na początku czerwca znalazł odpowiednią ilość czasu, aby prace ruszyły pełną parą.

Bliskość Krakowa oraz coraz większa popularność kolarstwa górskiego, uprawianego zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo daje szanse, że urządzone ścieżki MTB staną się bardzo popularnym punktem na rowerowej mapie Polski.

- Zapraszamy miłośników jazdy terenowej rowerem do korzystania ze ścieżek MTB. Pięknie położony, bogaty w zieleń teren, profesjonalnie urządzone o różnym stopniu trudności trasy dają gwarancje niezapomnianych wrażeń oraz satysfakcji z uprawiania tego pięknego sportu - mówi wójt Tadeusz Pitala.