Seniorzy pożegnali lato

Seniorzy pożegnali lato

Spotkali się po raz pierwszy przy takiej okazji, ale już zapowiedzieli że ta impreza będzie kontynuowana każdego roku. Myślenicki Klub Seniora zorganizował Dzień Seniora pod hasłem „Pożegnanie lata”. Dla postronnych to okazja do zapoznania się z działalnością stowarzyszenia - dla samych seniorów sposób na spędzenie ze sobą czasu i integracje

A jest to nie mała społeczność bo licząca aż 55 członków w wieku 60 plus. Rekrutują się nie tylko z gminy Myślenice, ale i z gmin sąsiednich. Spotykają się ze sobą co tydzień w budynku MOKIS-u, mają na swoim koncie wiele wycieczek m.in. na Węgry czy też do Sandomierza, albo zamku w Chęcinach, uczęszczają na prelekcje i wykłady które prowadzone były chociażby przez lekarzy różnych specjalności z myślenickiego szpitala.

Potrafili własnym sumptem zorganizować Wianki w noc kupały, a ich działalność obejmuje również spotkania z dziećmi w przedszkolu oraz pacjentami myślenickiego hospicjum. Klub istnieje od roku 2000, a jego szefową jest Barbara Piwowarska jednak nie mógłby funkcjonować bez zaangażowania znacznie większej liczby osób, bo myśleniccy seniorzy to społeczność bardzo aktywna i najzwyczajniej w świecie lubiąca ze sobą przebywać.

Spotkanie w hotelu Marina dobitnie o tym świadczyło, jak również o tym że nie brakuje w Klubie Seniora osób utalentowanych artystycznie w dziedzinie fotografii, haftowania czy też szeroko rozumianego rękodzieła papierniczego. Mogliśmy zobaczyć mini wystawy których autorkami były Teresa Szuba, Anna Dyba, Anna Prokopeczko, Kazimiera Łapa a także nieobecna na tym spotkaniu Czesława Dudzik o której talencie artystycznym już pisaliśmy na naszych łamach.

Część artystyczna należała do braterskiego duetu Wojciecha i Roberta Byliców, ale głównie wypełnił ją występ dziewczynki o atomowym głosie Julii Pitali, która zaśpiewała m.in. „Małgośkę” , „Nie jesteś sama” i „Piosenkę drewnianych lalek ” będącą w jej wykonaniu jest nie tylko pokazem możliwości wokalnych, ale i umiejętności aktorskich.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).