Serial z Myślenicami w tle

Miasto Kultura 2 października 2018 Wydanie 35/2018
Serial z Myślenicami w tle
Fot. Bartek Ziółkowski

Zakończyły się zdjęcia do serialu telewizyjnego „O mały włos”, którego akcja rozgrywa się w Myślenicach. To historia opowiadająca o miłości i dwóch konkurujących ze sobą zakładach fryzjerskich

Przez kilka ostatnich tygodni na terenie Myślenic można było spotkać ekipę filmową, która wzbudzała zainteresowanie wśród przechodniów. Jak przyznają jej członkowie; czasem przez gapiów musieliśmy kręcić duble, ale mieszkańcy szybko przywykli do naszej obecności. Główne sceny serialu kręcone były w Rynku i w jednej z kamienic, gdzie znalazł się filmowy salon fryzjerski.

„O mały włos” to historia o tym co się dzieje, kiedy spotykają się dawne sympatie, a biznes krzyżuje się z miłością. Konfrontacji nie da się uniknąć. Fryzjerka Iwona i słynny stylista fryzur Patryk będą walczyć nie tylko o klienta, ale także między sobą.

Patryk ucieka przed kłopotami do rodzinnego miasteczka na południu Polski, którym okazują się Myślenice. Tutaj spotyka swoją miłość ze szkolnych lat – Iwonę. Kobieta została właśnie porzucona przez męża dla innej. Pomimo początkowej fascynacji między Iwoną i Patrykiem dość szybko zaczyna dochodzić do pierwszych nieporozumień. Sytuację zaognia otwarcie przez Patryka męskiego salonu fryzjerskiego, tuż obok zakładu Iwony.

W ruch pójdą grzebienie, nożyczki i brzytwy. Na fryzjerskim fotelu usiądzie plejada małomiasteczkowych osobowości i osobliwości. Fryzjerzy będą strzyc, farbować, golić. Ich pomysły nie zawsze spotkają się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów.

„O mały włos” to najnowszy paradokumentalny serial produkcji TTV, który swoją premierę będzie miał na antenie stacji w poniedziałek 15 października o godz. 18:05. Jeśli się przyjmie, to filmowcy na pewno wrócą do Myślenic kręcić jego kontynuację.