Siatkówka: Mocny akord na koniec

4 lutego 2010 Wydanie 5/2010

Dalin - MKS MOS Maraton Krzeszowice3:0 (25:22, 25:17, 25:9)

Skład: Janiczak, Świerczyńska, Filipek, Prośniak, Agnieszka Wojtan, Lehman-Dybała, Pietrzyk (libero) oraz Krasińska i Szlachetka

Nasi trenerzy po raz kolejny dali szansę występu w podstawowym składzie juniorkom i nie zawiedli się. Biało-zielone mocnym akordem zakończyły rozgrywki w drugiej lidze, odnosząc trzy zwycięstwa pod rząd. Tak więc sezon dla Dalinu się skończył, pozostały turnieje: na początek finał wojewódzki juniorek o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Tylko w pierwszym secie rywalki nawiązały walkę z Dalinem, prowadząc nawet 14:17, ale końcówka seta należała zdecydowanie do myśleniczanek, a końcowe punkty zdobywały Świerczyńska (także blokiem), Szlachetka, a skończyła Krasińska.

W drugim secie Dalin prowadził zdecydowanie 14:10, 18:12 i Maraton nie podjął już walki. W końcówce seta punktowała Janiczak, setbola wywalczyła Lehman, a zakończyła skutecznym atakiem Filipek. Trzecia partia także bez wielkiej historii. Akcje Świerczyńskiej i Filipek dawały końcowe punkty, zarówno w ataku jak i w bloku.

Trener Jerzy Bicz: Był to mecz bez stawki, ale najważniejsze, że młode zawodniczki mogły w tym składzie sprawdzić formę przed czekającym je turniejem. W pierwszym secie był lekki brak koncentracji, ale potem wszystko zagrało jak trzeba i byliśmy lepsi w każdym elemencie gry. Od połowy drugiego seta i w trzecim, zarówno zmienniczki jak i zawodniczki z pierwszej szóstki grały na solidnym, drugoligowym poziomie w zagrywce, ataku i bloku. Jest już po sezonie i przyjdzie jeszcze czas na refleksje i podsumowania.

Od 5 do 7 lutego w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu odbędzie się finał wojewódzki juniorek o wejście do ćwierćfinałów MP. Rywalizacja rozpocznie się w piątek o 15:45 pojedynkiem Wieliczka-Wisła, a następnie Dalin zagra z Pogonią Proszowice. W sobotę zmagania rozpoczną się o 12:45 – Dalin Zagra z Wisłą, a w niedzielę gry rozpoczną się o 14:30. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce osiągnie bezpośredni awans, a z drugiego i trzeciego miejsca zespoły czekają baraże. Zapraszamy kibiców, wstęp wolny.

Koniec sezonu zasadniczego. O awans grają: Skawa-Siarka, Wisła-Karpaty, o utrzymanie się: Pogoń-MOSiR, Extrans-Patria-Maraton. Gra się do 3 zwycięstw.