Siostry coraz mocniejsze

Sport 27 lutego 2014 Wydanie 8/2014
Siostry coraz mocniejsze
Siostry coraz mocniejsze

Byłe zawodniczki myślenickiego „Sokoła” - Paulina i Nikola Szlachta, które obecnie reprezentują barwy krakowskiej „Wisły” wróciły właśnie z Zakopanego, ze zgrupowania kadry wojewódzkiej judo. Siostry zdobywając laury w kolejnych zawodach zapewniły sobie stałe miejsce w kadrze judo naszego makroregionu

Byłe zawodniczki myślenickiego „Sokoła” - Paulina i Nikola Szlachta, które obecnie reprezentują barwy krakowskiej „Wisły” wróciły właśnie z Zakopanego, ze zgrupowania kadry wojewódzkiej judo. Siostry zdobywając laury w kolejnych zawodach zapewniły sobie stałe miejsce w kadrze judo naszego makroregionu.

Starsza z sióstr Paulina (14 lat) już od roku startuje z powodzeniem w kategorii młodziczek (kat. waga 40 kg). Minionej jesieni, na turnieju w Myślenicach, w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Młodzików w judo, zapewniła sobie złoty medal. Otrzymała również zaszczytny tytuł najlepszej zawodniczki naszego województwa w swojej kategorii wiekowej. Jest również aktualną mistrzynią  Małopolski wśród juniorek młodszych. Oprócz udziału w turniejach rankingowych w naszym regionie zdobywa medale na zawodach ogólnopolskich. M.in. wywalczyła trzecie miejsca w Mistrzostwach Polski Młodziczek Judo w Bochnia, pierwsze miejsce na turnieju o Puchar Polski Młodziczek w Łodzi oraz drugie na międzynarodowym turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni. Ponadto w turnieju w Gdyni, zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych. Natomiast na zawodach o Puchar Europy w Gyor na Węgrzech wywalczyła trzecie miejsce. Te udane starty zapewniły jej powołanie do kadry Polski i na zgrupowanie w Cetniewie.

Młodsza Nikola (13 lat) w jesieni również zaczęła startować w kategorii młodziczek (kat. wagowa 33 kg). Od razu z dużym powodzeniem. M.in. wywalczyła złoty medal na turnieju Judo Baltic Cup oraz srebrny na zawodach o Puchar Polski w Warszawie. Te sukcesy dały jej przepustkę do kadry naszego makroregionu.

W najbliższym czasie podopieczne trenera Roberta Zaczkiewicza wystartują w macierzystej hali na międzynarodowym turnieju judo - młodzików i juniorów - Memoriale Pawła Pytlińskiego.  Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to duża i udana impreza sportowa poświęcona pamięci przedwcześnie zmarłego zawodnika „Wisły” Kraków. Później zawodniczki z Borzęty czekają starty za granicą. Najprawdopodobniej będą to turnieje w Austrii, Czechach i na Węgrzech. Jak zdradził nam tata dziewczynek Tomasz Szlachta, nasze judoczki są coraz lepsze i muszą szukać konkurentek za granicą. W naszym regionie „nie ma już silnych na nie”. Oby dobrze przepracowany obóz kondycyjny zaowocował kolejnymi sukcesami Pauliny i Nikoli.

Witold Rozwadowski