Śladami Maryi ku świętości

Śladami Maryi ku świętości

W poniedziałkowy wieczór Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej odwiedzili wyjątkowi goście. Najmłodsi parafianie, poprzez pomysłowe stroje i atrybuty, przywołali postaci świętych i błogosławionych. Rozświetlony i rozśpiewany korowód przeszedł z Sanktuarium do kościoła św. Jakuba

Święty pomysł

To już trzeci Korowód Świętych w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Jednak pierwszy raz wydarzenie miało tak bogatą oprawę. Nieprzypadkowo - trwa rok jubileuszowy przygotowujący do centralnych obchodów 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej w sierpniu 2019. Stąd korowód rozpoczął się wspólną modlitwą różańcową, po której młodzież z I LO odegrała krótką scenkę. Archanioł Gabriel wraz z ks. proboszczem Zdzisławem Balonem, zastanawiał się, jak najpełniej przeżyć ten wyjątkowy rok. Z pomocą pospieszyli święci, których wizerunki znajdują się w kaplicy Cudownego Obrazu. Pomysł okazał się jasny - owocne przygotowanie to ofiarowanie Matce Bożej duchowych darów - radości, ale i trudów każdego dnia.

Chwyćmy się śladów Maryi

Po jubileuszowym akcencie, korowód, prowadzony przez ks. Zdzisława Balona, wyruszył w stronę kościoła św. Jakuba. Pochód podczas, którego można było rozpoznać m.in. Marię Magdalenę, Mikołaja, Maksymiliana Marię Kolbego, Floriana, Jadwigę Królową, Franciszka, Antoniego Padewskiego, Łukasza Ewangelistę, Cecylię, Barbarę oraz Karolinę Kózkówny, był znakiem, że wieczne szczęście zaczyna się już tu, na ziemi, pośród codziennych spraw. Święci, choć żyjący przed wiekami, ciągle towarzyszą współczesnemu człowiekowi. Co więcej, każdy ma szansę dołączyć do ich grona.

Korowód zakończył się trzykrotnym przywołaniem hasła roku jubileuszowego: „Chwyćmy się śladów Maryi” i modlitwą za wstawiennictwem Matki Najświętszej.

ds