Słoneczna jak nowa w listopadzie

Słoneczna jak nowa w listopadzie

To jeden z najdłużej wyczekiwanych remontów ulic w naszym mieście. Od dziś zaczyna się remont ul. Słonecznej będącą drogową tętnicą tej handlowej, części miasta. Potrwa do końca października

Do kolejnego przetargu stanęło już czterech wykonawców. Najniższą ofertę w kwocie 792.875 zł zaproponowała firma Zibud z Kamienicy. Pracę nietypowo rozpoczęto pod koniec tygodnia ze względu na początek roku szkolnego, a tym samym wzmożony ruch w okolicy dworca.

Zadanie obejmuje remont kratek ściekowych kanalizacji opadowej, przebudowę chodnika i nawierzchni jezdni. Chodnik przebudowany zostanie na całej długości i poszerzony do linii ogrodzeń posesji. Poszerzony, pozwoli na wykorzystanie go także w celach parkingowych, oczywiście w zgodzie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na całym remontowanym odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Ponadto w okolicy ul. Armii Krajowej od strony ul. Kazimierza Wielkiego zostanie wydzielony dodatkowy pas o długości 30-40 m dla lewoskrętów na parking przy Dekadzie.

Teraz musimy przygotować się na spore utrudnienia i czasowe zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Remont rozpocznie się od strony ul. Kazimierza Wielkiego i będzie postępował w kierunku wylotu z ul. Słowackiego. Wprowadzony zostanie także ruch jednokierunkowy w ulicy Słonecznej. Do galerii handlowych oraz pozostałych sklepów będzie można dojechać od strony ronda na ulicy Kazimierza Wielkiego. Dla autobusów i samochodów ciężarowych zachowana zostanie możliwość wjazdu od strony ul. Słowackiego.

Wykonawca zapowiada, że będzie się starał ograniczać uciążliwości do minimum, ale jednocześnie prosi o cierpliwość i wyrozumiałość.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)